Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Przeżyli razem 50 lat!


fot. UMM

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Pięć par małżeńskich z Mławy odebrało z rąk burmistrza Sławomira Kowalewskiego Medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia przyznał jubilatom Prezydent RP Andrzej Duda.

Państwo: Barbara i Henryk Antczakowie, Zofia i Jan Bartniccy, Krystyna i Mirosław Jadwabni, Grażyna i Stanisław Pietrzakowie, Barbara i Kazimierz Strzelcowie, w sobotę 10 czerwca przybyli do Sali na piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie, by z rąk burmistrza Mławy odebrać odznaczenia przyznawane tym, którzy wspólnie przeżyli co najmniej 50 lat. Towarzyszyli im dzieci i wnuczęta.

Rozpoczynając uroczystość, burmistrz Sławomir Kowalewski podziękował małżonkom za ich wspólną pracę także na rzecz Mławy. – Wasze pokolenie przeżywało bardzo trudne momenty, kiedy trzeba było odbudowywać kraj, wiele rzeczy stawiać od nowa. Za to, w imieniu tego młodszego pokolenia, bardzo serdecznie państwu dziękuję.

fot. UMM

Wspólnie z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Marzeną Lipińską, burmistrz życzył jubilatom zdrowia, radości, spokoju i wielu lat wspólnego życia bez trosk. – Przeżycie 50 lat razem to wielka przyjemność, ale także sukces – podkreślił.

Po wręczeniu odznaczeń, wydarzenie uczczono kieliszkiem szampana i wspólną fotografią. Specjalnie dla „złotych małżonków” wystąpiły dziewczęta, które ćwiczą śpiew i recytację w sekcjach Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Na wybrzmiewające ze sceny pytanie: „Czy ten pan i ta pani są w sobie zakochani?”, wszyscy zgromadzeni nie mieli wątpliwości. Małżonkowie pytani w kuluarach o receptę na szczęśliwe pożycie małżeńskie, zwracali uwagę, że jednak prócz miłości, która stanowi podstawę dobrego związku, niezbędna jest też tolerancja i wzajemna wyrozumiałość.

Odznaczonym życzymy kolejnych pięknych rocznic, a wszystkim tym, którzy zbliżają się do 50 lat stażu małżeńskiego, przypominamy, że medale przyznawane są na wniosek zainteresowanych lub ich krewnych. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Urzędzie Stanu Cywilnego – w pokoju nr 5 na parterze ratusza (tel. 23 654 33 82 wew. 600).

źródło: Magdalena Grzywacz/UMM

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500