Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przeżyli razem 50 lat!


fot. UMM

Pięć par małżeńskich z Mławy odebrało z rąk burmistrza Sławomira Kowalewskiego Medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia przyznał jubilatom Prezydent RP Andrzej Duda.

Państwo: Barbara i Henryk Antczakowie, Zofia i Jan Bartniccy, Krystyna i Mirosław Jadwabni, Grażyna i Stanisław Pietrzakowie, Barbara i Kazimierz Strzelcowie, w sobotę 10 czerwca przybyli do Sali na piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie, by z rąk burmistrza Mławy odebrać odznaczenia przyznawane tym, którzy wspólnie przeżyli co najmniej 50 lat. Towarzyszyli im dzieci i wnuczęta.

Rozpoczynając uroczystość, burmistrz Sławomir Kowalewski podziękował małżonkom za ich wspólną pracę także na rzecz Mławy. – Wasze pokolenie przeżywało bardzo trudne momenty, kiedy trzeba było odbudowywać kraj, wiele rzeczy stawiać od nowa. Za to, w imieniu tego młodszego pokolenia, bardzo serdecznie państwu dziękuję.

fot. UMM

Wspólnie z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Marzeną Lipińską, burmistrz życzył jubilatom zdrowia, radości, spokoju i wielu lat wspólnego życia bez trosk. – Przeżycie 50 lat razem to wielka przyjemność, ale także sukces – podkreślił.

Po wręczeniu odznaczeń, wydarzenie uczczono kieliszkiem szampana i wspólną fotografią. Specjalnie dla „złotych małżonków” wystąpiły dziewczęta, które ćwiczą śpiew i recytację w sekcjach Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Na wybrzmiewające ze sceny pytanie: „Czy ten pan i ta pani są w sobie zakochani?”, wszyscy zgromadzeni nie mieli wątpliwości. Małżonkowie pytani w kuluarach o receptę na szczęśliwe pożycie małżeńskie, zwracali uwagę, że jednak prócz miłości, która stanowi podstawę dobrego związku, niezbędna jest też tolerancja i wzajemna wyrozumiałość.

Odznaczonym życzymy kolejnych pięknych rocznic, a wszystkim tym, którzy zbliżają się do 50 lat stażu małżeńskiego, przypominamy, że medale przyznawane są na wniosek zainteresowanych lub ich krewnych. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Urzędzie Stanu Cywilnego – w pokoju nr 5 na parterze ratusza (tel. 23 654 33 82 wew. 600).

źródło: Magdalena Grzywacz/UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x