Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gimnazjum nr 2 – warsztaty z efektywnej nauki oraz wypoczynek nad morzem


Usytuowane w samym sercu Gdańska Centrum Edukacji smartLAB to nowoczesne centrum nauki mające na celu przybliżenie młodzieży  piękna świata przyrody poprzez organizację eventów i warsztatów naukowych. Już dziś pomogły one zrozumieć naszym gimnazjalistom fizykę, astronomię, czy biologię, ale przede wszystkim  chemię. Celem strategicznym było wzmocnienie edukacji i podniesienie kluczowych kompetencji naukowo – technicznych z przedmiotów przyrodniczych.

Młodzież z Gimnazjum nr 2 w Mławie uczestniczyła podczas pobytu na biwaku w Jantarze w warsztatach naukowych, gdzie nabyta wiedza pozwoliła im lepiej odnaleźć się w świecie zdominowanym przez technikę i nauki przyrodnicze. W ramach pokazów uczniowie mogli:

* doświadczyć  mrożące krew w żyłach eksperymenty z ciekłym azotem i suchym lodem w rolach głównych.

* poznać chemiczne czary-mary i… Harry! – teatralizowany pokaz prezentujący fascynujące doświadczenia i tajemnice czarodziejów naukowym (przymrużonym) okiem.

* przygotować chemiczne smakołyki – skosztować błyskawicznych lodów, bez azotowych oraz soft-drinków z suchym lodem!

* zabawić się magią ognia – czyli zobaczyć najbardziej wystrzałowe doświadczenia podczas pokazu, który naprawdę rozgrzewał atmosferę!

Kolejny dzień przyniósł uczniom gimnazjów wiadomości z zakresu historii. Odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej, w którym wystawę główną tworzyły  trzy bloki narracyjne: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”, a także polskie doświadczenie tych wydarzeń, wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy. W muzeum uczniowie mogli skorzystać z  nowoczesnych stanowisk multimedialnych, których  jest ok. 240. Za ich pomocą mogli przeglądać archiwalne fotografie i filmy, obejrzeć relacje świadków tamtych wydarzeń, zapoznać się z interaktywnymi mapami prezentującymi militarne potyczki czy zmiany granic państw w czasie II wojny światowej. Ponadto obejrzeli  eksponaty obrazujące życie codzienne w czasie II wojny światowej oraz wystawę dla dzieci „Podróż w czasie”.

Po tych wyjątkowych dniach przyszedł czas relaks i wypoczynek. Formami wypoczynku były atrakcje w parku linowym. Celem zajęć plenerowych był  ruch na świeżym powietrzu i aktywność fizyczną w kontakcie z przyrodą. Program miał na celu rozwój odpowiedzialności, współpracy, samodyscypliny oraz koncentracji na realizacji konkretnego zadania. Ciekawe przeszkody i aktywność fizyczna gwarantowały doskonałą zabawę. Nad bezpieczeństwem grupy gimnazjalistów czuwali doświadczeni instruktorzy i animatorzy. Kolejną atrakcją była wizyta w  Zoltarze – laserowym  paintballu, który łączy przyjemne z pożytecznym – zabawę z dużą ilością ruchu, niezapomniane emocje z nauką pracy w grupie. Znakomicie rozwija kondycję, zdolność komunikacji, współpracy oraz zmysł zdrowej rywalizacji. Dodatkową zaletą jest to, że pozwala na jednoczesną zabawę dużej grupie osób. Dlatego właśnie tego rodzaju rozgrywki na arenie, jako alternatywę dla zajęć w ramach wychowania fizycznego  propagujemy w Gimnazjum nr 2. Ale to nie wszystko. Teraz przyszedł czas dla dziewcząt i chłopców – wizyta w kinie, gdzie uczniowie mogli wybrać sobie film w zależności od swoich zainteresowań. Finałowym punktem wypoczynku była wizyta na plaży oraz wspólna kąpiel w morzu.

Wszystkich, którzy czują chemię do nauki, rywalizację sportową, historyczną wiedzę i wypoczynek, zapraszamy za rok.

źródło i foto: Gimnazjum nr 2

« 1 z 4 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x