Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

6 miesięcy więzienia za spowodowanie wypadku karuzeli w Szreńsku


Przed mławskim sądem stanęło dwóch oskarżonych, odpowiadających za działania, które doprowadziły do złamania karuzeli w Szreńsku, a tym samym naraziły jej pasażerów na ciężki uszczerbek na zdrowiu. Obydwaj przyznali się do winy i zostali skazani w trybie art. 335 KK, a wymiar kary został uzgodniony pomiędzy prokuratorem a oskarżonymi. Właściciel karuzeli został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, pracownik na 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

KSP Mława nabór

Mławski sąd podzielił zdanie prokuratury, że właściciel firmy z Łodzi naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu pasażerów karuzeli łańcuchowej zlecając rozstawienie, montaż ramion karuzeli do kolumny obrotowej w sposób niezgodny z instrukcją, zwiększenie prędkości obrotowej urządzenia oraz niewłaściwy i niezgodny z dokumentacja montaż przekładni pasowej oraz dopuszczenie do jej obsługi osoby nie przeszkolonej, nieumyślnie doprowadził do uszkodzenia karuzeli oraz upadku, w skutek którego obrażenia odniosło pięć osób.

Z kolei jego pracownik znajdując się w stanie nietrzeźwości 0,99 mg/I alkoholu w wydychanym powietrzu,  nie posiadając uprawnień do obsługi karuzeli łańcuchowej, nierównomiernie rozmieścił pasażerów na obwodzie karuzeli na następnie ją uruchomił i zwiększając prędkość,  nieumyślnie doprowadził do uszkodzenia karuzeli oraz upadku.

Dodatkowo sąd orzekł o wypłacie przez właściciela karuzeli zadośćuczynienia w łącznej kwocie 3800 zł na rzecz osób poszkodowanych, zasądził solidarnie od oskarżonych zwrot kosztów procesu dla oskarżycielki posiłkowej i odstąpił od obciążania oskarżonych kosztami sądowymi.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 31 lipca o godz. 21:20. Podczas pracy karuzeli – tzw. kielichowej, doszło do jej złamania. W momencie wypadku korzystało z niej kilka osób, kilka z nich zostało rannych i trafiło do szpitala. Karuzele rozstawione były na błoniach w Szreńsku w ramach zorganizowanych przez gminę obchodów Dni Szreńska.

JK

O zdarzeniu pisaliśmy tutaj:

Runęła karuzela w Szreńsku

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "6 miesięcy więzienia za spowodowanie wypadku karuzeli w Szreńsku"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
kolo
Gość

Jakby nie zatrudniono osoby bez uprawnień do obsługi karuzeli, być może do tego nie doszło, pracownik dostaje 6 miesięcy odsiadki a ten który zatrudnił 6 w zawieszeniu, brawo polskie sądy…

wpDiscuz