Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pełna sala na „Piratach z Penzance…”!


Jest to już dwunasta premiera w historii mławskiej szkoły muzycznej i tak jak zwykle spotkała się z ogromnym zainteresowaniem – sala koncertowa była zapełniona. Tym razem widzowie obejrzeli operetkę „Piraci z Penzance albo niewolnik obowiązku” – dzieło kompozytora Arthura Sullivana i librecisty Williama S.Gilberta.


Światowa premiera operetki odbyła się w USA w 1879 r. W Polsce jej premiera miała miejsce przed 3 laty w Teatrze Muzycznym Arte Creatura w Katowicach, a w sobotę 10 czerwca br. uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II ST. Im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie zaprezentowali ją mławskiej publiczności. Ciekawostką jest, że tłumaczenia tekstu na język polski dokonali realizatorzy – nauczyciele PSM Michał Gogolewski i Maciej Baranowski.

Publiczność podziwiała profesjonalizm osób, które przygotowały tak wspaniałe widowisko, oraz wszystkich wykonawców. Na koniec reżyserowi spektaklu, który obchodził poprzedniego dnia urodziny, zaśpiewano 100 lat. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

„Piratów z Penzance” w Mławie obejrzeć jeszcze można będzie w sobotę 17 czerwca – godz.18:00, wstęp: 10 zł. Wejściówki są do nabycia w bibliotece szkoły muzycznej od poniedziałku do piątku w godz. 16:30-19:00, w soboty w godz. 9:00-14:00, jak również w dzień spektaklu na godzinę przed jego rozpoczęciem. Warto się wybrać, ponieważ następna taka okazja niestety dopiero za rok!

Tradycyjnie dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na kostiumy i scenografię do kolejnego spektaklu.

Streszczenie libretta :

Pech prześladuje młodego pirata Fryderyka od początku życia. Nie dość, że jego przygłucha niania Ruth przez pomyłkę oddała go na wychowanie piratom, a nie pilotom ,to okazuje się, że gdy kończy 21 lat i może odejść od piratów w myśl spisanej umowy, tak naprawdę nie ma tych 21 lat, gdyż urodził się 29 lutego, a więc jego urodziny przypadają co…cztery lata. Komplikuje to jego związek z Mabel, która zamierza jednak czekać na niego następne…60 lat, aż do ukończenia owych prawdziwych 21 lat. W tle, ale wcale nie bez znaczenia dla przebiegu akcji, toczy się rozgrywka między starym Generałem wspomaganym przez dość oryginalną policję, a piratami żądnymi ich krwi.
Czy historia miłosna znajdzie swoje szczęśliwe zakończenie? I czym tak leciwy Generał podpadł piratom? Rozwiązanie tych zagadek czeka w spektaklu, na który serdecznie zapraszamy w imieniu wszystkich wykonawców i realizatorów.

W  SOBOTNIM  SPEKTAKLU  OPERETKI „PIRACI Z PENZANCE LUB NIEWOLNIK OBOWIĄZKU”

Artura Sullivana i Williama Gilberta

wystąpili:

TYTUŁOWI PIRACI :

JAKUB  RYBICKI
KACPER CZECZOT
PIOTR SEKUŁA
ALAN ELJASIAK

POLICJANTKI:

KLAUDIA  PIÓRKOWSKA
MAJA  WIĘCKOWSKA
NATALIA  SIWIEC
PAULINA  SZCZECH

POLICJANTKA I  I OPIEKUNKA  GENERAŁA: MAGDALENA SZEMPLIŃSKA

POLICJANTKA II: OLGA  SOBOLEWSKA

SIERŻANT  POLICJI: MATEUSZ  ŻURAWSKI

CÓRKI GENERAŁA:

JULIA  BRZOZOWSKA
ALEKSANDRA  JAROS

ISABEL: NATALIA  SIWIEC
KATE: WIKTORIA  JACKOWSKA
EDITH: WIOLETA GORZĄCH
SAMUEL: SEBASTIAN  SZEMPLIŃSKI
RUTH: MAŁGORZATA  JĘDRZEJEWSKA
KRÓL  PIRATÓW: FILIP  RUTKOWSKI
GENERAŁ MAJOR STANLEY: ADRIAN  MAKOĆ
MABEL: SYLWIA JĘDRZEJEWSKA
FRYDERYK: JAKUB  BALIŃSKI

ZESPÓŁ  TECHNICZNY  SPEKTAKLU:

INSPICJENT: JOANNA BARAN
ŚWIATŁA: BARBARA KAŁAPUS
FRYZURY: PATRYCJA CHILIŃSKA
SCENOGRAFIA: ANNA CHOCHOLSKA, KLAUDIA  PIÓRKOWSKA, MATEUSZ  ŻURAWSKI
POLSKI PRZEKŁAD JĘZYKOWY: MACIEJ BARANOWSKI, MICHAŁ GOGOLEWSKI
OPRACOWANIE MUZYCZNE: JAKUB  BALIŃSKI
CHOREOGRAFIA: ANNA CHOCHOLSKA
REŻYSERIA: MICHAŁ  GOGOLEWSKI

« 1 z 3 »

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gfg
Gfg
4 lata temu

Przepiękny występ 🙂 oby było takich więcej

widz*wie
widz*wie
4 lata temu

BRAWO WY. Dziękujemy za to piękne widowisko @–`–,–

mławianka
mławianka
4 lata temu

Wspaniały spektakl <3 Gratulacje!!

M.
M.
4 lata temu

Profesjonalnie 🙂

Mławianin
Mławianin
4 lata temu

Brawo Mława, wreszcie mieszkańcy Mławy mają na miejscu dostęp do rozrywek stojących na wyższym poziomie intelektualnym. Młodzi aktorzy -większość uczniowie szkoły muzycznej- sprostali zadaniu i zdali ten egzamin operetkowy na szóstkę.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x