Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powiatowe Dni Strażaka 2017 i obchody 100- lecia OSP w Lipowcu Kościelnym za nami


W tym roku obchody Powiatowych Dni Strażaka połączone były z jubileuszem 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipowcu Kościelnym. Był to szczególny dzień dla wszystkich strażaków powiatu mławskiego.


Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym w Lipowcu Kościelnym. Potem uczestnicy obchodów przemaszerowali na boisko szkolne, na którym odbył się apel.

W imieniu Zarządu Powiatowego i Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Mławie st. bryg. Jarosława Kucińskiego, gości przywitał starosta mławski – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Mławie – dh Włodzimierz Wojnarowski. Swoją obecnością uroczystości uświetnili m.in.: poseł na sejm Anna Cicholska, Konrad Wojnarowski reprezentant marszałka województwa mazowieckiego, st. bryg. Andrzej Lisiecki przedstawiciel Mazowieckiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej, księża, którzy celebrowali mszę świętą – ks. kapelan powiatowych strażaków Jerzy Piątek i proboszcz parafii w Lipowcu Kościelnym ks. Krzysztof Szwejkowski, wiceburmistrz Miasta Mława Janina Budzichowska, wójtowie a jednocześnie Prezesi Zarządów Oddziałów Gminnych Związków Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu mławskiego, Komendant Powiatowy Policji w Mławie mł. inspektor Artur Ryfiński oraz jego zastępca nadkom. Krzysztof Hincman, nadleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły Jaromir Skrzypecki, dyrektorzy jednostek powiatowych, zarządy powiatowe i gminne wraz z delegacjami strażaków z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu mławskiego. Gospodarzem uroczystości był dh Jarosław Goschorski – wójt gminy Lipowiec Kościelny.

Prezes OSP w Lipowcu Kościelnym druh Dariusz Cichocki przybliżył przybyłym historię OSP w Lipowcu Kościelnym. Podczas święta wręczono medale, awanse i wyróżnienia. Były życzenia i gratulacje. Uroczystości uświetniła Orkiestra Dęta ze Szreńska pod batutą Mirosława Cieślaka.

Złotym Znakiem Związku OSP Rzeczypospolitej Polskiej odznaczony został sztandar OSP w Lipowcu Kościelnym. Takie samo odznaczenie nadane zostało dh Sławomirowi Kowalewskiemu, nieobecnemu na uroczystości.

Medal honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymali druhowie: Tadeusz Kanigowski i Grzegorz Kowalczyk.

Srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej otrzymał kpt. Jarosław Rybicki.

Złoty medal Za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:

dh Robert Klimowski

st.kpt Tomasz Maciejewski

kpt. Jacek Dryll

mł. Ogniomistrz Radosław Bergolc

st.strażak Maria Wółkiewicz.

Srebrny medal Za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:

dyr. SP ZOZ Jacek Białobłocki

wiceburmistrz Janina Budzichowska

z-ca komendanta policji w Mławie nadkom. Krzysztof Hincman

z-ca dyrektora PUP Aldona Zasina

dh Wojciech Zielkowski

dh Jerzy Cichocki

dh Andrzej Meredyk

dh Jarosław Meredyk

ogniomistrz Andrzej Gajewski

ogniomistrz Tomasz Olszewski

ogniomistrz Łukasz Przybyszewski

ogniomistrz Artur Samoraj

mł. ogniomistrz Krzysztof Montowski

sekcyjny Marcin Szarpak.

Brązowy medal Za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał dh Paweł Majeran.

Odznakę Strażak Wzorowy wręczona została druhom:

Pawłowi Meredykowi, Pawłowi Grąckiemu, Piotrowi Rymarczykowi, Michałowi Lechowi, Jarosławowi Karpińskiemu, Piotrowi Cichockiemu, Pawłowi Banasiowi, Mateuszowi Łukaszewskiemu, Marcinowi Bogaczowi, Radosławowi Lechowi, Krystianowi Wojtkowskiemu, Piotrowi Meredykowi, Sebastianowi Koskowi, Danielowi Bogaczowi, Cezaremu Wojnowskiemu.

Awanse otrzymali następujący strażacy:

Do stopnia mł. brygadiera – st. kpt Tomasz Podgórski

Do stopnia st. kpt – kpt. Tomasz maciejewski

Do stopnia aspiranta – mł. aspirant Marcin Rosocha

Awanse do  stopnia ogniomistrza:

mł. ogniomistrz Andrzej Gajewski

mł. ogniomistrz Paweł Laskowski

mł. ogniomistrz Piotr Lipski

mł. ogniomistrz Tomasz Olszewski

mł. ogniomistrz Łukasz Przybyszewski

mł. ogniomistrz Artur Samoraj

Awanse do stopnia m. ogniomistrza

sekcyjny Marcin Bańczyk

sekcyjny Michał Gajur

Do stopnia st. sekcyjnego:

sekcyjny Tomasz Cejmerowski

sekcyjny Michał Bartoszewski

sekcyjny Łukasz Gajur

sekcyjny Miłosz Napiórkowski

sekcyjny Bartosz Rutkowski

sekcyjny Paweł Staniszewski

Awans do stopnia st. strażaka otrzymali strażacy: Izabela Ostrowska i Kamil Bartnicki.

Wieczorem odbyło się niezapomniane SUMMER PARTY- darmowa impreza taneczna. Tłumnie przybyli mieli okazję bawić się przy największych hitach Disco. Zagrał Dj Rafael (Rafał Szydłowski), który zadbał, by tej nocy nie zabrakło dobrych klubowych brzmień i mocnego uderzenia.

KK

« 1 z 6 »

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
nieLubięPisU
nieLubięPisU
4 lata temu

Posłańcy dobrej zmiany też obskakują większość uroczystości. Wszędzie te same twarze, tylko kolor kubraka się zmienia.

Uczestnik
Uczestnik
4 lata temu

Miało być ponad podziałami, ale zawsze trafi się ktoś taki jak pan W., który zepsuje innym radość świętowania…

Mieszkanka Lipowca
Mieszkanka Lipowca
4 lata temu

Druhny i druhowie nie pozwólmy więcej, by z NASZYCH uroczystości robiono sobie polityczne rozgrywki. To co wydarzyło się w Lipowcu pokazało tylko jak nisko upadają pseudopolitycy. 100 lecie OSP nie jest miejscem na recytowanie wyuczonych regułek dot. zła ze strony władzy rządzącej, rzekomego odcięcia OSP od dotacji itd. Jednak jeśli zostało się wepchniętym w politykę, a PSL dało koryto, to teraz trzeba przy każdej okazji, często ośmieszając się i psując atmosferę bronić swoich. Tylko czy to musi być na uroczystości, która ma zupełnie inny wydźwięk? Pokazuje to jedynie brak taktu, polotu i szacunku dla druhów świętujących tak ważną rocznicę.
Przy okazji takich uroczystości warto zastanowić się kilka razy kogo zaprosić. A może lepiej organizować je we własnym gronie?
Pozdrawiam.

Druh OSP Lipowiec Kość.
Druh OSP Lipowiec Kość.
4 lata temu

Niestety. Tak jest. Wszystkie oficjalne uroczystości, czy są rangi gminnej, powiatowej, ogólnopolskiej są UPOLITYCZNIONE, tylko od kultury osobistej i profesjonalizmu władz zależy czy staną się wiecem politycznym, czy uszanowaniem spotkania i celu w jakim dana uroczystość została zorganizowana. Słusznie Pani zauważyła, należy trzy razy zastanowić się KOGO ZAPROSIĆ ? Nam pozostaje podziękować pewnym osobom przy wyborach…

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x