Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

U sąsiadów. Nielegalna kontrabanda w kuchennych szafkach


Policjanci z Płońska zabezpieczyli  blisko 14 kg „lewego” tytoniu i ponad 4 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany w tej sprawie 58-latek z handlu kontrabandą uczynił dodatkowe źródło dochodu. Wkrótce usłyszy zarzuty.

KSP Mława nabór

Płońscy „kryminalni”  przy udziale policjantów z Komisariatu Policji w Raciążu ustalili, że jeden z  mieszkańców Raciąża – 58-latek,  może posiadać  duże ilości nielegalnych papierosów i nimi handlować. Ich przypuszczenia potwierdziły się w czasie przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny. W kuchennych szafkach funkcjonariusze znaleźli  papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Pakowane były one w foliowe torebki z zapięciem strunowym oraz kartonowe pudełka. Zabezpieczonych zostało w  sumie 4188 sztuk papierosów.  W pomieszczeniu gospodarczym policjanci ujawnili dodatkowo ponad 14 kg worek krajanki tytoniowej. Straty na szkodę skarbu państwa z tytułu uszczuplenia podatków wyliczone zostały na około 14 tys. zł.

58-latek niebawem usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Sprawa zostanie przekazana do finansowych organów ścigania.

źródło i foto: KPP Płońsk

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz