Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Nowa nwestycja Osiedle Kameralne Mława GSM Investment
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Charyzmatyczna góralka już wkrótce ożywi Mławę


Małgorzata „Megitza” Babiarz, polska wokalistka, kompozytorka i kontrabasistka, została oficjalną ambasadorką Mławy. – Trafiłam do Mławy, bo odpowiedni ludzie wzajemnie się przyciągają – wyjaśnia Megitza, którą będziemy mogli oglądać na bilbordach w całej Polsce. Artystka wystąpi wraz ze swoim zespołem 9 lipca podczas Dni Mławy i Summer City Festival Mława.

Słoneczne ogrody Mława

Megitza, czyli Małgosia Babiarz, to rodowita góralka, która podbija serca mieszkańców Mławy. Małe miasteczko ma piękną ambasadorkę, której znakiem rozpoznawczym jest biały kontrabas, inteligencja, bałkańska uroda, nieziemski głos i serdeczność. Z zespołem Megitza Trio szerzy folklor w Polsce i na świecie, a wszystko w ultranowoczesnym wydaniu. – Byłam mile zaskoczona propozycją, a ponieważ okazało się, że podobnie myślimy, zgodziłam się – opowiada Megitza.

Małgorzata „Megitza” Babiarz to istny multitalent i niezwykła osobowość. Sama komponuje muzykę i pisze teksty piosenek. Jej utwory trafiają w nawet najbardziej zatwardziałe serca – bo to są piosenki o sprawach ludzkich, z dystansem i poczuciem humoru. Jej muzyka, to połączenie tradycyjnych i nowoczesnych dźwięków: bałkańskie zabarwienie, polski folklor, amerykański jazz, a do tego elektryczne loopery i bębny. Megitzę wyróżnia niebanalna uroda i bezgraniczny optymizm. Gdy miała zaledwie 16 lat spakowała walizkę i wyjechała do wielkiej Ameryki. W USA  zagrała setki koncertów, między innymi podczas Chicago World Music Festival i zaskarbiła sobie miłość chicagowskiej Polonii. Tęsknota za ojczyzną sprowadziła ją na powrót w rodzinne strony w 2012 roku. Po powrocie do Europy została zaproszona na dwa prestiżowe festiwale: Montreux Jazz Festival w Szwajcarii oraz Jazz Fest Wien w Austrii. Teraz gra w zespole Megitza Trio. Zespół wspólnie nagrali dwa albumy, ostatni to „Happy Metal” (2016), zdobyli „Złoty Guzik” od Agnieszki Chylińskiej w show Mam Talent i znaleźli się w finale Must Be The Music. Oryginalnie pochodzą z okolic Zakopanego i z Chicago.

Megitza wraz ze swoim zespołem wystąpi 9 lipca podczas Dni Mławy i Summer City Festival Mława. Warto zapamiętać tę datę. Koncerty Megitza Trio są pełne pozytywnej energii i witalności. Napawają radością i optymizmem do życia.

źródło: Paulina Świder/PR Megizta Trio

oprac. red

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

1500
uległy

Królowa jest tylko jedna! Ten utwór całkiem dobrze wpasowałby się w „nasze swojskie klimaty”: https://www.youtube.com/watch?v=NcqiwNdOf6Y 😀 😛

Kargul

A jednak troche zdziwienie, że twarzą Mławy, nie jest ktoś znany i jednocześnie z Mławą związany np. ma tutejsze korzenie. To że „odpowiedni ludzie się wzajemnie przyciągają”, wydaje mi się jednk mało przekonującym argumentem.

Rafał

a jaki argument Cie przekona? Lewy jakoś jest twarzą Vistuli, a nie szył nigdy krawatów i bliżej mu do korków i sportowych szortów niżeli do garniaka.

Ptaszyniec Mławski

Vistula to firma, która ma jedynie pracowników, a Mława to miasto z barwną historią i ambitnymi mieszkańcami. Zgadzam się że było by dobrze, gdyby twarzą Mławy był ktoś faktycznie z nią związany. Oczywiście tu nie ma żadnego przymusu. Lepiej wziąć kogoś obcego, a medialnego niż na siłę promować miernotę. Trochę żal po prostu że nie udało się nikogo fajnego w Mławie znaleźć.

MŁAWIANIN

Mławę najlepiej by promował wybitny przedstawiciel sportu mławskiego Mławianin Roku , który reklamuje mławskie lumpexy wiadomo to HENRYK SŁAWUTA

Jarząbek

Moim zdaniem, Twój wpis jest dobrym żartem, ale… coś w tym jest 🙂
Idąc Twoim tropem, uważam, że Mławę mógłby świetnie promować nasz doskonały triathlonista, czyli Pan Wojciech Łachut – młody,mądry, dynamiczny i od wielu lat znany nie tylko w Mławie, no i zrobiłby pewnie to za mniejszą kasę niż góralka

mławianka

Fajna babeczka promuje nasze miasteczko 🙂

MŁAWIANIN

BABECZKI TO MASZ NA WIELKANOC—!!!!