Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wiśniewo. Konkurs pięknego czytania


W dniu 7 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniewie odbył się konkurs gminny „Mistrz pięknego czytania” zorganizowany przez Panią Annę Wtulich- Kierownik Biblioteki.

Do konkursu stanęli wyłonieni w swoich szkołach Uczniowie klas I-III ze szkół na terenie Gminy. Szkoła Podstawowa w Bogurzynie zgłosiła 6 uczestników, Szkoła Podstawowa z Głużku- 8 oraz Zespół Szkół w Wiśniewie- 9. Zadaniem każdego z Uczestników było zaprezentowanie wybranego i przygotowanego przez siebie fragmentu tekstu z książek wypożyczonych z Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniewie, w czasie nie dłuższym niż 2 minuty.

Ich zmagania oceniało trzyosobowe jury w składzie: Pani Helena Grącka, Pani Ewa Przybysz- poetki mławskie, współtwórczynie tomiku poezji „Mława nas pozna” oraz Pani Elżbieta Mizerska- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stupsku.

Wszyscy Uczestnicy zaprezentowali się wyśmienicie, zatem jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Po burzliwych naradach przyznano 6 miejsc na podium:

I miejsce- Oliwier Żendarski- uczeń klasy III SP Głużek, Patrycja Rogowska- uczennica klasy II SP Bogurzyn
II miejsce- Aleksandra Rudnik- uczennica klasy I SP Bogurzyn, Wiktoria Szwęch- uczennica klasy II SP Wiśniewo
III miejsce- Gabriel Wtulich- uczeń klasy I SP Bogurzyn, Zuzanna Iwańska- SP Głużek

oraz 6 wyróżnień:

Mateusz Kumiński, Dawid Kumiński- uczniowie klasy III SP Bogurzyn, Julia Balcerzak, Anna Węglicka- uczennice klasy II SP Wiśniewo, Wiktoria Olender- uczennica klasy III SP Bogurzyn oraz Sebastian Różański- uczeń klasy II SP Głużek

Wszyscy Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe- książeczki Mistrzów Gibkiego Języka, aby trenować swój warsztat oraz pamiątkowe dyplomy.
Laureaci otrzymali książkę, dyplom oraz grę planszową.

Po zaprezentowaniu swoich umiejętności dzieci mogły się posilić przygotowanym dla nich poczęstunkiem.

źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniewie

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bajka
Bajka
4 lata temu

Piękny konkurs 🙂 gratulacje dla Dzieci i Organizatorów

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x