Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Uczennice Gimnazjum Katolickiego posłankami na SDziM


1 czerwca Maria Dusza i Magda Jurkiewicz brały udział w posiedzeniu XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która miała miejsce w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

KSP Mława nabór

Aby reprezentować nasz region, uczennice wzięły udział w projekcie realizowanym przez Kancelarię Sejmu oraz Instytut Pamięci Narodowej: „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”. Ich działania koordynowała polonistka p. B. Radzewicz.

Projekt miał charakter konkursu o zasięgu ogólnopolskim. Praca gimnazjalistek (dot. zmiany nazwy ulicy ZMW na ulicę ppłk Stanisława Ślesickiego) pozwoliła im znaleźć się wśród 460 laureatów. Marysia i Magda pojechały do Warszawy już 31 maja. Dziewczęta zwiedzały naszą stolicę. Brały udział w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka p. Markiem Michalakiem, Marszałkiem Sejmu p. Markiem Kuchcińskim oraz przedstawicielami klubów parlamentarnych. Poznały też wiele tajemnic tego historycznego gmachu. Brały czynny udział w opracowaniu uchwały, której celem było zwrócenie uwagi dorosłych na ważne kwestie społeczne.

Gimnazjalistki przeżyły ciekawą lekcję historii i wiedzy o społeczeństwie.

źródło i foto: Gimnazjum Katolickie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

7 - liczba komentarzy w artykule "Uczennice Gimnazjum Katolickiego posłankami na SDziM"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mławianin
Gość

Świetna postawa, kultura i styl. Pokazałyście klasę niektórym młodym gniewnym, jak można się zachować. Pierwsza klasa.

Nina
Gość

Brawo.

Martyna
Gość

Gratulacje dziewczyny.

Martyna
Gość

Gratulacje dziewczyny.☺

Mlawiak
Gość

Brawo dziewczyny. To jest reklama dla naszego miasta.

wpDiscuz