Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczennice Gimnazjum Katolickiego posłankami na SDziM


1 czerwca Maria Dusza i Magda Jurkiewicz brały udział w posiedzeniu XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która miała miejsce w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Aby reprezentować nasz region, uczennice wzięły udział w projekcie realizowanym przez Kancelarię Sejmu oraz Instytut Pamięci Narodowej: „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”. Ich działania koordynowała polonistka p. B. Radzewicz.

Projekt miał charakter konkursu o zasięgu ogólnopolskim. Praca gimnazjalistek (dot. zmiany nazwy ulicy ZMW na ulicę ppłk Stanisława Ślesickiego) pozwoliła im znaleźć się wśród 460 laureatów. Marysia i Magda pojechały do Warszawy już 31 maja. Dziewczęta zwiedzały naszą stolicę. Brały udział w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka p. Markiem Michalakiem, Marszałkiem Sejmu p. Markiem Kuchcińskim oraz przedstawicielami klubów parlamentarnych. Poznały też wiele tajemnic tego historycznego gmachu. Brały czynny udział w opracowaniu uchwały, której celem było zwrócenie uwagi dorosłych na ważne kwestie społeczne.

Gimnazjalistki przeżyły ciekawą lekcję historii i wiedzy o społeczeństwie.

źródło i foto: Gimnazjum Katolickie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianin
Mławianin
4 lata temu

Świetna postawa, kultura i styl. Pokazałyście klasę niektórym młodym gniewnym, jak można się zachować. Pierwsza klasa.

Nina
Nina
4 lata temu

Brawo.

Martyna
Martyna
4 lata temu

Gratulacje dziewczyny.

Martyna
Martyna
4 lata temu

Gratulacje dziewczyny.☺

Mlawiak
Mlawiak
4 lata temu

Brawo dziewczyny. To jest reklama dla naszego miasta.

Julia
Julia
4 lata temu

super

EMI
EMI
4 lata temu

GRATULACJE DLA DZIEWCZĄT.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x