Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mauzoleum Żołnierzy Września w innym świetle


Około 80 tys. złotych kosztować będzie iluminacja i nowe podświetlenie Mauzoleum Żołnierzy Września oraz Pomnika Piechura w Uniszkach Zawadzkich. Inwestycję wykona gmina Wieczfnia Kościelna, na terenie której leży Mauzoleum. Na ten cel pozyskała niemal 50 tys. zł dofinansowania z Lokalnej Grupy Działania Północne Mazowsze, w ramach przedsięwzięcia „Rozwój szlaków turystycznych, dydaktycznych i ścieżek rowerowych”. Pozostałą kwotę gmina wyłoży ze środków własnych.

W ramach tego zadania zaplanowane jest wykonanie i rozprowadzenie nowego przyłącza i instalacji elektrycznej. Mauzoleum i Pomnik Piechura zostaną podświetlone w sumie 7 lampami umieszczonymi w podłożu. Pojawią się też trzy lampy hybrydowe, podświetlające wejście na wzgórze. Będzie też nowa, większa i podświetlona tablica informacyjna, w miejsce dotychczas istniejącej. Czy uda się je wykonać do tegorocznej inscenizacji Bitwy pod Mławą? Nie wiadomo, choć takie starania oczywiście są. Jednak dość długo trwają procedury wykonania nowego przyłącza i formalności w zakładzie energetycznym. Nie wiadomo też jak szybko uda się uzgodnić z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków szczegółowy zakres podejmowanych działań. Ostatecznie, gmina musi uporać się ze wszystkimi pracami najpóźniej do końca tego roku.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
sebastian
sebastian
4 lata temu

A ile dofinansowania udało się pozyskać na ten cel, przez 10 lat burmistrzowi Mławy ?

Troglo
Troglo
4 lata temu

Brawo Panie Wójcie

Troglo
Troglo
4 lata temu

energa to jest komuna w czystej postaci niestety jeszcze, żeby uruchomić przyłącze potrzeba tonę papieru zużyć, „pozdrawiam” komuszków z energa.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x