Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zabawa ale i nauka. Gimnazjaliści z „Dwójki” w górachPod koniec maja 2017 r. uczniowie klas Id, Ie i IIIa Gimnazjum nr 2 w Mławie przebywali na wycieczce krajoznawczo – turystycznej w Kotlinie Kłodzkiej i Górach Stołowych. Głównym celem wycieczki było poznanie tradycji, zabytków kultury i historii Wrocławia, miast Kotliny Kłodzkiej oraz środowiska przyrodniczego Gór Stołowych.

Aby upowszechnić wśród młodzieży zasady ochrony środowiska naturalnego oraz  kształtować umiejętność korzystania z zasobów przyrody, uczniowie spędzili czas na szlaku turystycznym w Parku Narodowym Gór Stołowych i odwiedzili labirynt Błędne Skały oraz zdobyli najwyższy szczyt Gór Stołowych Szczeliniec Wielki. Przebyli również Drogę Stu Zakrętów, aby zobaczyć Radkowskie i Słoneczne Skały.

Uczniowie zwiedzali Kłodzko, gdzie odwiedzili Podziemne Miasto i Twierdzę Kłodzką, Kudowę Zdrój z Pijalnią Wód i Parkiem Zdrojowym, Duszniki Zdrój, a w nich Muzeum Papiernictwa, odwiedzili również Jaskinię Niedźwiedzią i Muzeum Ziemi w Kletnie oraz Kopalnię Złota w Złotym Stoku, gdzie każdy uczestnik wybił samodzielnie złotą monetę, wypłukiwał złoto lub brał udział w poszukiwaniu diamentów, co udokumentowano pozyskaniem imiennego certyfikatu. Największe wrażenie zrobiła jednak na młodzieży wizyta w Kaplicy Czaszek w Czermnej oraz Bazylika w Wambierzycach zwana Śląską Jerozolimą.

W Gimnazjum nr 2 naukę, wiadomości oraz wiedzę zdobywamy na wycieczkach podsumowujących rok szkolny 2016/2017. Wkrótce kolejne relacje z wyjazdów.

źródło i fot.: Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x