Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Zabawa ale i nauka. Gimnazjaliści z „Dwójki” w górach


KSP Mława nabór

Pod koniec maja 2017 r. uczniowie klas Id, Ie i IIIa Gimnazjum nr 2 w Mławie przebywali na wycieczce krajoznawczo – turystycznej w Kotlinie Kłodzkiej i Górach Stołowych. Głównym celem wycieczki było poznanie tradycji, zabytków kultury i historii Wrocławia, miast Kotliny Kłodzkiej oraz środowiska przyrodniczego Gór Stołowych.

Aby upowszechnić wśród młodzieży zasady ochrony środowiska naturalnego oraz  kształtować umiejętność korzystania z zasobów przyrody, uczniowie spędzili czas na szlaku turystycznym w Parku Narodowym Gór Stołowych i odwiedzili labirynt Błędne Skały oraz zdobyli najwyższy szczyt Gór Stołowych Szczeliniec Wielki. Przebyli również Drogę Stu Zakrętów, aby zobaczyć Radkowskie i Słoneczne Skały.

Uczniowie zwiedzali Kłodzko, gdzie odwiedzili Podziemne Miasto i Twierdzę Kłodzką, Kudowę Zdrój z Pijalnią Wód i Parkiem Zdrojowym, Duszniki Zdrój, a w nich Muzeum Papiernictwa, odwiedzili również Jaskinię Niedźwiedzią i Muzeum Ziemi w Kletnie oraz Kopalnię Złota w Złotym Stoku, gdzie każdy uczestnik wybił samodzielnie złotą monetę, wypłukiwał złoto lub brał udział w poszukiwaniu diamentów, co udokumentowano pozyskaniem imiennego certyfikatu. Największe wrażenie zrobiła jednak na młodzieży wizyta w Kaplicy Czaszek w Czermnej oraz Bazylika w Wambierzycach zwana Śląską Jerozolimą.

W Gimnazjum nr 2 naukę, wiadomości oraz wiedzę zdobywamy na wycieczkach podsumowujących rok szkolny 2016/2017. Wkrótce kolejne relacje z wyjazdów.

źródło i fot.: Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz