Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Mławski SP ZOZ rok 2016 zamknął z zyskiem


Rada powiatu zatwierdziła sprawozdanie finansowe Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie za rok 2016. Placówka ubiegły rok zamknęła dodatnim wynikiem finansowym, osiągając zysk netto w wysokości 133, 6 tys. zł. W 2015 roku ten zysk był na poziomie 60,2 tys. zł.

Słoneczne ogrody Mława

W porównaniu do roku 2015 przychody zwiększyły się o ponad 1,6 mln zł, wzrosły jednak również koszty. Największe wpływy SP ZOZ uzyskał z lecznictwa stacjonarnego ( ponad 275 mln zł), podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej (odpowiednio 4,8 i 3,2 mln zł). Przychody z tytułu ratownictwa i transportu medycznego to kwota 3,46 mln zł, pozostałe przychody z tytułu usług medycznych to prawie 1,48 mln zł.

Biegła rewident badająca bilans sporządzony przez SP ZOZ za rok 2016, stwierdziła, że na podstawie wskaźników analizy ekonomiczno – finansowej oraz wyników badania sprawozdania finansowego i wyników bilansu, można uznać, że nie występują okoliczności wskazujące na poważne zagrożenia dla kontynuowania działalności.

Przypomnijmy, mławski szpital to jeden z większych pracodawców w powiecie. Pod koniec ubiegłego roku pracowało w nim 470 osób, w tym 30 lekarzy oraz 223 pielęgniarek i położnych.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

17
KOMENTARZE

1500
Okno....

Czy jest tam ktoś kto jest naprawdę dobry? Na Spr czy innym oddziale? Np?

Xyz@@@

Jacy pacjenci taki personel

Paweł

mławska umierlnia, przecież jak się nie leczy pacjentów to jest zysk.

Ona

Większość pacjentów otrzymuje skierowanie do Ciechanowa. Nawet szycie rany jest problemem dla dr nauk medycznych z Mławy.

Anonimowo

Masz rację, widziałam szwy po wycięciu wyrostka robaczkowego, które wołają o pomstę do nieba, bo wyglądają jak grube powrozy – ot mławscy chirurdzy specjaliści.
Szycie po wycięciu wyrostka prawie w ogóle nie powinno być widoczne, a to co widziałam jest po prostu ohydne.
Jak tak można panowie chirurdzy? jesteście lekarzami czy rakarzami?

kot

ze szwami nie tak prosto – jednym się goją z blizną, drugim bez blizny, nie zawsze lekarz ma na to wpływ .Tu raczej nie oceniałbym lekarzy, bo istotne jest także , jak się człowiek goi.

Ktoś....

Najlepiej zamknąć szpital i będziecie że swoimi chorobami jeździć do Warszawy. Nie bójcie się cały personel znajdzie pracę gdzie indziej. W Mławie dla pielęgniarek czy lekarzy pensje sa słabe. Już teraz trudno ułożyć grafiki. Będziecie biedni jak stąd odejdziemy.

Marek

„Ktosiu” nie pier… głupot, bo i tak trzeba jeździć do Warszawy lub Olsztyna, u Was zwykłego złamania z przemieszczeniem nie dają rady dobrze złożyć, i najlepiej wychodzi Wam trzymanie pacjenta godzinami na SORzE, lub eksperymentowanie gdzie czasami już potem jest za późno…

Ona

Ciekawe dlaczego ten personel gdzie indziej nie szuka? Może za mała wiedza i słabe umiejętności by być specjalistą gdzie indziej. Pamiętam, jak z wypisem z SOR-u pojechałam do specjalisty w Warszawie. Zapytał czy sobie ksero może zrobić, bo takich pajacyków to jeszcze nie widział. A chętnie by się podzielił specjalistyczną wiedzą z Mławy z innymi.

Anonimowo

Ho, ho, uczyć się nie chcą, przyjeżdżają do Mławy na dorobek, ale straszyć to straszą.
Wyjedźcie, proszę bardzo, bez straszenia. Ten personel, który jest w Mławie, to na ogół ludzie, którym się nie chce uczyć albo już dawno powinien być na emeryturze. Na palcach jednej ręki można wyliczyć dobrych, mławskich lekarzy. Pielęgniarek też pewnie nie wiele więcej.

Anonimowo

„Przypomnijmy, mławski szpital to jeden z większych pracodawców w powiecie. Pod koniec ubiegłego roku pracowało w nim 470 osób, w tym 30 lekarzy oraz 223 pielęgniarek i położnych.”, Ponadto pewnie z 10 do 20 osób to personel pomocniczy, no a reszta to pewnie administracja, czyli bez mała 50 procent zatrudnionych.

To ja

Jak się nie wydaje na leczenie pacjenta … to jest zysk

gabi

no jak ma nie być zysku, skoro lekarze nie zlecają podstawowych badań; trzymają cię cztery dni w szpitalu nic nie robiąc, a kasę za chorego dostaną!

Była pacjentka

ZYSK, ZAROBEK i jeszcze raz ZYSK !!! W mławskim szpitalu zawsze stawiają na ZYSK…

Anonimowo

zamiast na pacjentów.
traktowanie pacjentów przez personel, a szczególnie lekarzy („fachowców” z bożej łaski) jest poniżej krytyki, a przecież dzięki pacjentom zarabiają, a przedewszystkim dzięki pacjentom mają pracę o czym w ogóle nie pamiętają.

oficer

Sami jesteście sobie winni takiego traktowania, bo większość pacjentów płaszczy się przed lekarzami, traktuje ich jak bogów, przynosi prezenciki itd… więc jak zmieni się postawa pacjentów, to zmieni się może i postawa lekarzy

Anonimowo

Nigdy, nikomu nie daję łapówek, ale masz rację, lekarze i pielegniarki się do nich przyzwyczaili, a i tak pacjentów olewają i tak. Tylko czemu to do tych pacjentów nie trafia?