Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Mławski SP ZOZ rok 2016 zamknął z zyskiem


Rada powiatu zatwierdziła sprawozdanie finansowe Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie za rok 2016. Placówka ubiegły rok zamknęła dodatnim wynikiem finansowym, osiągając zysk netto w wysokości 133, 6 tys. zł. W 2015 roku ten zysk był na poziomie 60,2 tys. zł.

KSP Mława nabór

W porównaniu do roku 2015 przychody zwiększyły się o ponad 1,6 mln zł, wzrosły jednak również koszty. Największe wpływy SP ZOZ uzyskał z lecznictwa stacjonarnego ( ponad 275 mln zł), podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej (odpowiednio 4,8 i 3,2 mln zł). Przychody z tytułu ratownictwa i transportu medycznego to kwota 3,46 mln zł, pozostałe przychody z tytułu usług medycznych to prawie 1,48 mln zł.

Biegła rewident badająca bilans sporządzony przez SP ZOZ za rok 2016, stwierdziła, że na podstawie wskaźników analizy ekonomiczno – finansowej oraz wyników badania sprawozdania finansowego i wyników bilansu, można uznać, że nie występują okoliczności wskazujące na poważne zagrożenia dla kontynuowania działalności.

Przypomnijmy, mławski szpital to jeden z większych pracodawców w powiecie. Pod koniec ubiegłego roku pracowało w nim 470 osób, w tym 30 lekarzy oraz 223 pielęgniarek i położnych.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

17 - liczba komentarzy w artykule "Mławski SP ZOZ rok 2016 zamknął z zyskiem"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Okno....
Gość

Czy jest tam ktoś kto jest naprawdę dobry? Na Spr czy innym oddziale? Np?

Xyz@@@
Gość

Jacy pacjenci taki personel

Paweł
Gość

mławska umierlnia, przecież jak się nie leczy pacjentów to jest zysk.

Ona
Gość

Większość pacjentów otrzymuje skierowanie do Ciechanowa. Nawet szycie rany jest problemem dla dr nauk medycznych z Mławy.

Anonimowo
Gość

Masz rację, widziałam szwy po wycięciu wyrostka robaczkowego, które wołają o pomstę do nieba, bo wyglądają jak grube powrozy – ot mławscy chirurdzy specjaliści.
Szycie po wycięciu wyrostka prawie w ogóle nie powinno być widoczne, a to co widziałam jest po prostu ohydne.
Jak tak można panowie chirurdzy? jesteście lekarzami czy rakarzami?

kot
Gość

ze szwami nie tak prosto – jednym się goją z blizną, drugim bez blizny, nie zawsze lekarz ma na to wpływ .Tu raczej nie oceniałbym lekarzy, bo istotne jest także , jak się człowiek goi.

Ktoś....
Gość

Najlepiej zamknąć szpital i będziecie że swoimi chorobami jeździć do Warszawy. Nie bójcie się cały personel znajdzie pracę gdzie indziej. W Mławie dla pielęgniarek czy lekarzy pensje sa słabe. Już teraz trudno ułożyć grafiki. Będziecie biedni jak stąd odejdziemy.

Anonimowo
Gość

Ho, ho, uczyć się nie chcą, przyjeżdżają do Mławy na dorobek, ale straszyć to straszą.
Wyjedźcie, proszę bardzo, bez straszenia. Ten personel, który jest w Mławie, to na ogół ludzie, którym się nie chce uczyć albo już dawno powinien być na emeryturze. Na palcach jednej ręki można wyliczyć dobrych, mławskich lekarzy. Pielęgniarek też pewnie nie wiele więcej.

Ona
Gość

Ciekawe dlaczego ten personel gdzie indziej nie szuka? Może za mała wiedza i słabe umiejętności by być specjalistą gdzie indziej. Pamiętam, jak z wypisem z SOR-u pojechałam do specjalisty w Warszawie. Zapytał czy sobie ksero może zrobić, bo takich pajacyków to jeszcze nie widział. A chętnie by się podzielił specjalistyczną wiedzą z Mławy z innymi.

Marek
Gość

„Ktosiu” nie pier… głupot, bo i tak trzeba jeździć do Warszawy lub Olsztyna, u Was zwykłego złamania z przemieszczeniem nie dają rady dobrze złożyć, i najlepiej wychodzi Wam trzymanie pacjenta godzinami na SORzE, lub eksperymentowanie gdzie czasami już potem jest za późno…

wpDiscuz