Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gminny Dzień Dziecka. Zapraszamy 4 czerwca do Konopek!


4 czerwca 2017 r. na placu targowym w Konopkach odbędzie się Gminny Dzień Dziecka połączony z akcją charytatywną dla małego mieszkańca naszej gminy Wiktora Grędy. Organizatorem imprezy jest Urząd Gminy w Stupsku, na czele z wójtem Jackiem Świderskim.


Podczas festynu na wszystkich uczestników będzie czekało mnóstwo bezpłatnych atrakcji, takich jak: wesołe miasteczko, fotobudka, gry i zabawy z animatorem, konkursy z nagrodami, pokaz wozów militarnych, strzelnica ASG, mini pole minowe, quady, zumba kids, pokaz taekwondo, zabawy plebejskie z rycerzem, lody, popcorn, kiełbaska. Na tę okoliczność Gminna Grupa Teatralna przygotowała również spektakl dla dzieci.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Konopki, lokalnymi przedsiębiorcami i szkołami udało się zorganizować loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego fotelika samochodowego dla Wiktora. Oprócz tego przeprowadzona zostanie zbiórka pieniężna.

Celem przedsięwzięcia jest pomoc i wsparcie w leczeniu chorego dziecka. Wiktor ma 5 lat i cierpi na bardzo rzadki zespół genetyczny Lescha – Nyhana. Choroba ta sprawia, że chłopiec nie siedzi, nie chodzi i nie mówi. Najbardziej uderzającą cechą choroby jest skłonność do samookaleczania, gryzienia palców i warg. Zachowania te są bardzo intensywne i po ataku pozostają nieprzyjemne i trudne do zagojenia rany. Rodzice Wiktora mimo wielu trudnych chwil nie skarżą się i na miarę swoich możliwości starają się zapewnić dzieciom wszystko co niezbędne.

Wójt Gminy Stupsk zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców do wspólnego świętowania.

źródło: Organizatorzy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x