Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dębsku wiedzą jak żyć zdrowo


Prawda to sprawdzona doświadczeniem, że to, co przedstawione z humorem, na dłużej zapada w pamięć i kusi, by praktycznie wypróbować.


W tej zatem konwencji pani Renata Zawierucha i jej podopieczni z klasy I i II przedstawili prezentację sceniczną realizującą hasło „Żyj zdrowo i kolorowo”. Stanowiła ona ukoronowanie projektu prozdrowotnego poświęconego wdrażaniu do sprawdzonych nawyków, realizowanych w oparciu o właściwe zasady. Że wymagają one wielu poświęceń, niekiedy także długotrwałej walki ze starymi przyzwyczajeniami, przekonywały scenki przedstawiane przez młodych aktorów. Tym bardziej sugestywne, że wsparte siłą tematycznie dobranych piosenek, śpiewanych na melodię znanych i lubianych melodii: „Szła Marlenka do cukierni”, „Marlenko, Marlenko, cóżeś ty za pani?”, „Żal, żal, żal dziewczyny”, podsumowane morałem:

Niezdrowy tryb życia z domu się wynosi.
Kto się zdrowo żywi, ten nieprędko zginie,
Kto pije i pali, choć nie ma robali,
Właśnie temu zdrowie najszybciej nawali„.

źródło i foto: Szkoła Podstawowa w Dębsku

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x