Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dębsku wiedzą jak żyć zdrowo


Prawda to sprawdzona doświadczeniem, że to, co przedstawione z humorem, na dłużej zapada w pamięć i kusi, by praktycznie wypróbować.

KSP Mława nabór

W tej zatem konwencji pani Renata Zawierucha i jej podopieczni z klasy I i II przedstawili prezentację sceniczną realizującą hasło „Żyj zdrowo i kolorowo”. Stanowiła ona ukoronowanie projektu prozdrowotnego poświęconego wdrażaniu do sprawdzonych nawyków, realizowanych w oparciu o właściwe zasady. Że wymagają one wielu poświęceń, niekiedy także długotrwałej walki ze starymi przyzwyczajeniami, przekonywały scenki przedstawiane przez młodych aktorów. Tym bardziej sugestywne, że wsparte siłą tematycznie dobranych piosenek, śpiewanych na melodię znanych i lubianych melodii: „Szła Marlenka do cukierni”, „Marlenko, Marlenko, cóżeś ty za pani?”, „Żal, żal, żal dziewczyny”, podsumowane morałem:

Niezdrowy tryb życia z domu się wynosi.
Kto się zdrowo żywi, ten nieprędko zginie,
Kto pije i pali, choć nie ma robali,
Właśnie temu zdrowie najszybciej nawali„.

źródło i foto: Szkoła Podstawowa w Dębsku

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz