Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Biskup Piotr Libera w mławskim „Ekonomiku”


Po 23 latach doczekaliśmy się drugiej w historii naszej szkoły wizyty głowy Kościoła Diecezji Płockiej. Tym razem odwiedził nas Ksiądz Biskup Piotr Libera.

KSP Mława nabór

Niecodzienne spotkanie odbyło się przy okazji wizytacji duszpasterskiej Jego Ekscelencji w Parafii Świętego Stanisława BM w Mławie. Warto zaznaczyć, że nasza szkoła jako jedyna miała zaszczyt gościć w swoich murach dostojnego duszpasterza. Księdzu Biskupowi towarzyszyli Ksiądz Proboszcz Ryszard Kamiński oraz pracownicy Kurii Płockiej.

Dyrektor ZS Nr 4, Stanisław Matyjasik, powitał naszych szanownych gości, a następnie rozpoczęło się spotkanie, w którym uczestniczyli nauczyciele i pracownicy administracji. Obecni mieli okazję poznać bliżej osobę Księdza Biskupa, który z kolei wysłuchał krótkiej historii naszej szkoły, kultywującej patriotyczne i kulturalne tradycje regionu, aktywnie uczestniczącej w życiu parafialnym i społecznym naszej „małej ojczyzny”. Informacje te nie były zaskoczeniem dla płockiego gościa, bowiem niejednokrotnie już słyszał o mławskim „Ekonomiku”, czym sprawił nam dużo radości. Pamięć o spotkaniu została utrwalona na wspólnej fotografii.

W drugiej części wizyty odbyło się spotkanie z młodzieżą, które miało miejsce na sali gimnastycznej. Jego Ekscelencja został przywitany przez przedstawicieli uczniów kwiatami i pięknymi pieśniami szkolnego chóru. Ksiądz Biskup chętnie odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez młodych ludzi , nawet te poruszające kontrowersyjne tematy.

Zwieńczeniem spotkania były wysłuchanie wzruszającego wykonania pieśni „Ave Maria” , wspólna modlitwa oraz udzielenie duszpasterskiego błogosławieństwa zgromadzonym na sali uczestnikom. Z żalem żegnaliśmy naszego wyjątkowego gościa, który okazał nam wiele serdeczności i wsparcia duchowego w naszych codziennych trudach.

źródło i foto: ZS nr 4 w Mławie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Biskup Piotr Libera w mławskim „Ekonomiku”"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Jaro
Gość

Wiesz, panie ksiądz, bo Pismo Święte, nakazuje się zająć grzesznikami, a nie już nawróconymi. Tak po prostu nakazuje Kościół i Pismo. Więc nie jest to takie dziwne wcale.

pan ksiadz
Gość

A czemu nie odwiedził mławskiego seminarium nr 1? Tam jest tyle rozmodlonych pań profesorek. Dziwne?

wpDiscuz