Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Biskup Piotr Libera w mławskim „Ekonomiku”


Po 23 latach doczekaliśmy się drugiej w historii naszej szkoły wizyty głowy Kościoła Diecezji Płockiej. Tym razem odwiedził nas Ksiądz Biskup Piotr Libera.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Niecodzienne spotkanie odbyło się przy okazji wizytacji duszpasterskiej Jego Ekscelencji w Parafii Świętego Stanisława BM w Mławie. Warto zaznaczyć, że nasza szkoła jako jedyna miała zaszczyt gościć w swoich murach dostojnego duszpasterza. Księdzu Biskupowi towarzyszyli Ksiądz Proboszcz Ryszard Kamiński oraz pracownicy Kurii Płockiej.

Dyrektor ZS Nr 4, Stanisław Matyjasik, powitał naszych szanownych gości, a następnie rozpoczęło się spotkanie, w którym uczestniczyli nauczyciele i pracownicy administracji. Obecni mieli okazję poznać bliżej osobę Księdza Biskupa, który z kolei wysłuchał krótkiej historii naszej szkoły, kultywującej patriotyczne i kulturalne tradycje regionu, aktywnie uczestniczącej w życiu parafialnym i społecznym naszej „małej ojczyzny”. Informacje te nie były zaskoczeniem dla płockiego gościa, bowiem niejednokrotnie już słyszał o mławskim „Ekonomiku”, czym sprawił nam dużo radości. Pamięć o spotkaniu została utrwalona na wspólnej fotografii.

W drugiej części wizyty odbyło się spotkanie z młodzieżą, które miało miejsce na sali gimnastycznej. Jego Ekscelencja został przywitany przez przedstawicieli uczniów kwiatami i pięknymi pieśniami szkolnego chóru. Ksiądz Biskup chętnie odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez młodych ludzi , nawet te poruszające kontrowersyjne tematy.

Zwieńczeniem spotkania były wysłuchanie wzruszającego wykonania pieśni „Ave Maria” , wspólna modlitwa oraz udzielenie duszpasterskiego błogosławieństwa zgromadzonym na sali uczestnikom. Z żalem żegnaliśmy naszego wyjątkowego gościa, który okazał nam wiele serdeczności i wsparcia duchowego w naszych codziennych trudach.

źródło i foto: ZS nr 4 w Mławie

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
Jaro

Wiesz, panie ksiądz, bo Pismo Święte, nakazuje się zająć grzesznikami, a nie już nawróconymi. Tak po prostu nakazuje Kościół i Pismo. Więc nie jest to takie dziwne wcale.

pan ksiadz

A czemu nie odwiedził mławskiego seminarium nr 1? Tam jest tyle rozmodlonych pań profesorek. Dziwne?