Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Biskup Piotr Libera w mławskim „Ekonomiku”


Po 23 latach doczekaliśmy się drugiej w historii naszej szkoły wizyty głowy Kościoła Diecezji Płockiej. Tym razem odwiedził nas Ksiądz Biskup Piotr Libera.

Niecodzienne spotkanie odbyło się przy okazji wizytacji duszpasterskiej Jego Ekscelencji w Parafii Świętego Stanisława BM w Mławie. Warto zaznaczyć, że nasza szkoła jako jedyna miała zaszczyt gościć w swoich murach dostojnego duszpasterza. Księdzu Biskupowi towarzyszyli Ksiądz Proboszcz Ryszard Kamiński oraz pracownicy Kurii Płockiej.

Dyrektor ZS Nr 4, Stanisław Matyjasik, powitał naszych szanownych gości, a następnie rozpoczęło się spotkanie, w którym uczestniczyli nauczyciele i pracownicy administracji. Obecni mieli okazję poznać bliżej osobę Księdza Biskupa, który z kolei wysłuchał krótkiej historii naszej szkoły, kultywującej patriotyczne i kulturalne tradycje regionu, aktywnie uczestniczącej w życiu parafialnym i społecznym naszej „małej ojczyzny”. Informacje te nie były zaskoczeniem dla płockiego gościa, bowiem niejednokrotnie już słyszał o mławskim „Ekonomiku”, czym sprawił nam dużo radości. Pamięć o spotkaniu została utrwalona na wspólnej fotografii.

W drugiej części wizyty odbyło się spotkanie z młodzieżą, które miało miejsce na sali gimnastycznej. Jego Ekscelencja został przywitany przez przedstawicieli uczniów kwiatami i pięknymi pieśniami szkolnego chóru. Ksiądz Biskup chętnie odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez młodych ludzi , nawet te poruszające kontrowersyjne tematy.

Zwieńczeniem spotkania były wysłuchanie wzruszającego wykonania pieśni „Ave Maria” , wspólna modlitwa oraz udzielenie duszpasterskiego błogosławieństwa zgromadzonym na sali uczestnikom. Z żalem żegnaliśmy naszego wyjątkowego gościa, który okazał nam wiele serdeczności i wsparcia duchowego w naszych codziennych trudach.

źródło i foto: ZS nr 4 w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jaro
Jaro
4 lata temu

Wiesz, panie ksiądz, bo Pismo Święte, nakazuje się zająć grzesznikami, a nie już nawróconymi. Tak po prostu nakazuje Kościół i Pismo. Więc nie jest to takie dziwne wcale.

pan ksiadz
pan ksiadz
4 lata temu

A czemu nie odwiedził mławskiego seminarium nr 1? Tam jest tyle rozmodlonych pań profesorek. Dziwne?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x