Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wieczfnia Kościelna. Konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim


Rok 2017 został ogłoszony m.in. rokiem Józefa Piłsudskiego. W związku z tym  Gminna Biblioteka Publiczna w Wieczfni Kościelnej zorganizowała konkurs dotyczący życia i działalności Marszałka.

Udział w konkursie wzięły 4 osoby ze szkoły podstawowej w Wieczfni Kościelnej i Windykach.

W ramach konkursu należało wypełnić test składający się z 5 zdań. Pierwsze zdanie polegało na uzupełnieniu brakującymi wyrazami biografii Marszałka. W następnym uczestnicy wykazywali się znajomością dat. Kolejne zadanie to udzielenie odpowiedzi na 10 pytań quizu. Następnie trzeba było połączyć w pary słowa Józefa Piłsudskiego z sytuacjami w jakich zostały wypowiedziane. I na koniec  określano czy zdanie jest prawdziwe czy fałszywe a w przypadku zdań fałszywych należało podać poprawne odpowiedzi.

Paulina Nadratowska uczennica klasy IV Zespołu Szkół w Wieczfni Kościelnej wykazała się największą wiedzą dotyczącą życia i działalności Józefa Piłsudskiego. Wszystkie  uczestniczki konkursu otrzymały nagrody książkowe oraz słodycze.

źródło i foto: Gminna Biblioteka Publiczna w Wieczfni Kościelnej

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x