Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Wieczfnia Kościelna. Konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim


Rok 2017 został ogłoszony m.in. rokiem Józefa Piłsudskiego. W związku z tym  Gminna Biblioteka Publiczna w Wieczfni Kościelnej zorganizowała konkurs dotyczący życia i działalności Marszałka.

Udział w konkursie wzięły 4 osoby ze szkoły podstawowej w Wieczfni Kościelnej i Windykach.

W ramach konkursu należało wypełnić test składający się z 5 zdań. Pierwsze zdanie polegało na uzupełnieniu brakującymi wyrazami biografii Marszałka. W następnym uczestnicy wykazywali się znajomością dat. Kolejne zadanie to udzielenie odpowiedzi na 10 pytań quizu. Następnie trzeba było połączyć w pary słowa Józefa Piłsudskiego z sytuacjami w jakich zostały wypowiedziane. I na koniec  określano czy zdanie jest prawdziwe czy fałszywe a w przypadku zdań fałszywych należało podać poprawne odpowiedzi.

Paulina Nadratowska uczennica klasy IV Zespołu Szkół w Wieczfni Kościelnej wykazała się największą wiedzą dotyczącą życia i działalności Józefa Piłsudskiego. Wszystkie  uczestniczki konkursu otrzymały nagrody książkowe oraz słodycze.

źródło i foto: Gminna Biblioteka Publiczna w Wieczfni Kościelnej

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz