Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 odwiedzili patrona


Wczesnym rankiem, 26 maja 2017 roku, młodzież klasy If wraz z opiekunami wybrała się na długo oczekiwaną wycieczkę do Torunia. Celem wyjazdu było m.in. poznanie historii miasta, zabytków architektury oraz  produkcji słynnych toruńskich pierników.

Po przyjeździe do celu podróży, uczniowie ruszyli wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, Staromiejskim Rynkiem. Zobaczyli m.in. Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika oraz jego pomnik, Katedrę św. Janów, gotycki Ratusz, Dom Artusa. Odwiedzili również Dom Legend Toruńskich, mydlarnię oraz Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Poznali recepturę produkcji i wypiekli swoje pierniki. Młodzież na wycieczce bawiła się znakomicie. Zrelaksowana i wypoczęta wróciła do domów.

źródło i foto: Gimnazjum nr 1

1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x