Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 odwiedzili patrona


Wczesnym rankiem, 26 maja 2017 roku, młodzież klasy If wraz z opiekunami wybrała się na długo oczekiwaną wycieczkę do Torunia. Celem wyjazdu było m.in. poznanie historii miasta, zabytków architektury oraz  produkcji słynnych toruńskich pierników.

KSP Mława nabór

Po przyjeździe do celu podróży, uczniowie ruszyli wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, Staromiejskim Rynkiem. Zobaczyli m.in. Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika oraz jego pomnik, Katedrę św. Janów, gotycki Ratusz, Dom Artusa. Odwiedzili również Dom Legend Toruńskich, mydlarnię oraz Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Poznali recepturę produkcji i wypiekli swoje pierniki. Młodzież na wycieczce bawiła się znakomicie. Zrelaksowana i wypoczęta wróciła do domów.

źródło i foto: Gimnazjum nr 1

1

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz