Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Wieczór poetycki w Lipowcu Kościelnym


Dnia 28.05.2017 roku w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Lipowcu Kościelnym odbył się wieczór poetycki Pani Teresy Baranowskiej.

KSP Mława nabór

Uroczystość tę rozpoczęła Pani dyrektor GCKSiR krótkim przemówieniem, po czym nastąpiła część artystyczna, w której zostały zaprezentowane wiersze Pani Teresy z tomiku ,,na chwilę przed zachodem słońca…”. Na koniec spotkania głos zabrali również zaprzyjaźnieni księża poetki.

Pani Teresa Baranowska urodziła się w 1945 roku w Niegocinie. Po zakończonej edukacji procowała jako nauczycielka w pobliskich miejscowościach. Od początku była bardzo silnie związana z ziemią lipowiecką i czynnie brała udział w imprezach historycznych, patriotycznych, czy też rozrywkowych, które organizowane były na terenie gminy. Dziś Pani Teresa nie mieszka już w naszej gminie, ale duchowo i emocjonalnie jest zawsze tutaj, obok nas.

Tomik wierszy został wydany dzięki wsparciu finansowemu Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Lipowcu Kościelnym oraz dzięki Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowcu Kościelnym.

źródło i foto: GCKSiR w Lipowcu Kościelnym

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Wieczór poetycki w Lipowcu Kościelnym"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Wanda Koszewska Stańczak
Gość

Tereniu, gratuluję wieczoru poetyckiego! Twoja koleżankaLp z Mławy.

wpDiscuz