Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Trwa wielkie wykaszanie rowów przy drogach powiatowych


Powiat w tym roku usunie kompleksowo zakrzaczenie przydrożnych rowów przy wszystkich drogach powiatowych. W ubiegłym roku udało się skutecznie prześwietlić pobocza na około 2/5 dróg powiatowych. Na ten rok pozostało do wykoszenia około 300 km. poboczy i rowów. Obecnie Powiatowy Zarząd Dróg prowadzi intensywne prace na terenie gminy Radzanów.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Działania drogowców są na tyle widoczne i skuteczne, że doczekały się pochwały na ostatniej, majowej sesja rady powiatu. Radni Witold Okumski z Radzanowa i Jacek Szlachta z Dunaju (gm. Stupsk) podziękowali dyrektorowi PZD Leszkowi Ślubowskiemu za skuteczne działania i znaczącą poprawę bezpieczeństwa na drogach na terenie gmin.

Powiatowy Zarząd Dróg zarządza siecią niemal 500 km dróg o statusie powiatowym, nie licząc  tych, w samym mieście Mława. Ich bieżące utrzymanie w należytym stanie kosztowało powiat w ubiegłym roku ponad 780 tys. zł. W ubiegłych latach usuwania krzaków z przydrożnych rowów PZD nie była w stanie prowadzić tak skutecznie jak obecnie. Dopiero od ubiegłego roku bowiem dysponuje nowym ciągnikiem wyposażonym w zestaw koszący, który kosztował powiat 330 tys. zł.

– Ostatnio usuwaliśmy krzaki przy drogach Bogurzynek – Mdzewo – Kowalewo, wcześniej na terenie gminy Lipowiec Kościelny, na drodze Turza – Krępa – Lewiczyn, a także od na drodze od Uniszek Zawadzkich aż do granicy powiatu działdowskiego. Występującym od wielu lat problemem jest zaśmiecanie rowów. Rów przyjmie wszystko – kamienie, folie, pampersy, telewizory, zderzaki. Chciałbym zaapelować do wójtów i sołtysów o zwracanie uwagi mieszkańcom, aby takich rzeczy nie wyrzucać do rowów – mówi dyrektor Leszek Ślubowski.

JK

Na fotografiach: wykaszanie rowów w gminie Radzanów.

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Byczek

Łaaaał!