Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trwa wielkie wykaszanie rowów przy drogach powiatowych


Powiat w tym roku usunie kompleksowo zakrzaczenie przydrożnych rowów przy wszystkich drogach powiatowych. W ubiegłym roku udało się skutecznie prześwietlić pobocza na około 2/5 dróg powiatowych. Na ten rok pozostało do wykoszenia około 300 km. poboczy i rowów. Obecnie Powiatowy Zarząd Dróg prowadzi intensywne prace na terenie gminy Radzanów.


Działania drogowców są na tyle widoczne i skuteczne, że doczekały się pochwały na ostatniej, majowej sesja rady powiatu. Radni Witold Okumski z Radzanowa i Jacek Szlachta z Dunaju (gm. Stupsk) podziękowali dyrektorowi PZD Leszkowi Ślubowskiemu za skuteczne działania i znaczącą poprawę bezpieczeństwa na drogach na terenie gmin.

Powiatowy Zarząd Dróg zarządza siecią niemal 500 km dróg o statusie powiatowym, nie licząc  tych, w samym mieście Mława. Ich bieżące utrzymanie w należytym stanie kosztowało powiat w ubiegłym roku ponad 780 tys. zł. W ubiegłych latach usuwania krzaków z przydrożnych rowów PZD nie była w stanie prowadzić tak skutecznie jak obecnie. Dopiero od ubiegłego roku bowiem dysponuje nowym ciągnikiem wyposażonym w zestaw koszący, który kosztował powiat 330 tys. zł.

– Ostatnio usuwaliśmy krzaki przy drogach Bogurzynek – Mdzewo – Kowalewo, wcześniej na terenie gminy Lipowiec Kościelny, na drodze Turza – Krępa – Lewiczyn, a także od na drodze od Uniszek Zawadzkich aż do granicy powiatu działdowskiego. Występującym od wielu lat problemem jest zaśmiecanie rowów. Rów przyjmie wszystko – kamienie, folie, pampersy, telewizory, zderzaki. Chciałbym zaapelować do wójtów i sołtysów o zwracanie uwagi mieszkańcom, aby takich rzeczy nie wyrzucać do rowów – mówi dyrektor Leszek Ślubowski.

JK

Na fotografiach: wykaszanie rowów w gminie Radzanów.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Byczek
Byczek
4 lata temu

Łaaaał!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x