Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Skąd się bierze to całe zło? Wojciech Sumliński w Mławie


Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy, freelancer, były współpracownik TVP, autor cyklicznego telewizyjnego programu śledczego i drugiego, o kulisach działania służby bezpieczeństwa PRL, gościł w poniedziałek 29 maja w Mławie. Pomimo, że gość spóźnił się na zaplanowane na godzinę 18-tą spotkanie o ponad 30 minut, w sali kina cierpliwie czekało około stu osób. Wśród nich dużą grupę stanowili ludzie młodzi.


Wojciech Sumliński to również autor kilku głośnych książek o kulisach działania służb specjalnych. Pisał książki m.in. o śmierci Andrzeja Leppera, (Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera), o Bronisławie Komorowskim (Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego), o działaniach służb: „Oficer”, „Pogorzelisko”, „Mafia państwowa” czy ostatnio wydana „ABW”.

Sam doświadczył na własnej skórze działania służb specjalnych. Aresztowany w 2008 pod – jak się potem okazało – nieprawdziwymi zarzutami, potem uniewinniony, swoje przeżycia opisuje w książce „ Z mocy bezprawia”.

W Mławie podczas ponad dwugodzinnego spotkania, przez pierwszą godzinę Wojciech Sumliński opowiadał kilka historii. Ich wspólnym mianownikiem są zakulisowe działania służb inspirowane przez czołowych polityków sprawujących władzę. Padają nazwiska Małgorzaty Wierchowicz (funkcjonariuszki prowadząca śledztwo w sprawie śmierci gen. Papały), por. Piotra Perkinsa, funkcjonariusza UOP, badający związki biznesowe Siergieja Gawriłowa, związanego z rosyjskim wywiadem i generałów Czempińskiego, Libery i Jarosława Mulewicza pierwszego negocjatora wprowadzającego Polskę do UE. Wojciech Sumliński wspomina też okoliczności aresztowania i usunięcia prezesa PKN Orlen Modrzejewskiego, potem aresztowanie i zarzuty dla Marcina Tylickiego, asystenta posła Józefa Gruszki, szefa sejmowej komisji śledczej ds. Orlenu., która ma zbadać wspomnianą sprawę. Wreszcie opowiada historię i okoliczności swojego aresztowania. Mówi też o licznych procesach, tych karnych, ale też cywilnych, z których udaje mu się wyjść obronną ręką, we wszystkich zostaje uniewinniony. Jedynym wyjątkiem jest sprawa przypisania Waldemarowi Chrostowskiemu (kierowcy ks. Jerzego Popiełuszki – red.) roli agenta SB. W tej sprawie Sąd Najwyższy choć nie potrafił ocenić czy Chrostwoski był agentem, uznał, że naruszone zostały jego dobra osobiste. Podczas drugiej godziny spotkania Wojciech Sumliński odpowiadał na różne pytania padające z sali. Słuchacze pytali m.in. o śmierć ks. Popiełuszki i Andrzeja Leppera oraz jaka jest cała prawda o związkach byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego z dawną Wojskową Służbą Informacyjną i fundacją Pro Civili.

Wieczór z Wojciechem Sumlińskim, to pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach działań klubu „Gazety Polskiej”, do udziału w którym zachęcał zebranych jego przewodniczący -Marek Kiełbiński.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pola
Pola
3 lata temu

Przypadkiem wpadłam na ten artykuł. To wspaniale że Mława zaprasza takich ludzi – bohaterów którzy nie boją się mówić prawdy mimo że na każdym kroku czają się jeszcze przyjaciele pana B. K. z WSI , spadkobiercy UB i SB. Wielu ludzi jeszcze tego nie rozumie. Są zindoktrynowani, „szkolenia” prowadzone przez TVN i G. W działają. Na szczęście wszystko się zmienia. Docieramy do informacji. Ludzie myślący, uczciwi już rozumieją żę byli przez lata oszukiwani.

Czytelnik
Czytelnik
4 lata temu

Skąd się bierze to całe zło?
Pan Sumliński jest chyba tego najlepszym przykładem – wypierając się plagiatu, czyli – nazwijmy to po imieniu – oszustwa, skrywając ten fakt za ładnymi słówkami. Jego grafomańskie książki jak widać w świetle wielu dowodów przytaczanych przez niewygodny dla tego pana i jego wyznawców „Newsweek” wprowadzają w błąd. Czemu redakcja nie informuje czytelników o tej sprawie? Prawda nie leży pośrodku. Leży tam, gdzie leży.
Chciałbym poznać nazwiska nauczycieli, którzy zaciągnęli uczniów na te spotkanie. Czy to polityka, czy już historia?
Klub Gazety Polskiej – zaproście Macierewicza, niech opowie nam o bombie termobarycznej.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Czytelnik

Czytelnik–tak trzymać!! JAK SAM WIDZISZ BANUJĄ NAS niemiłosiernie wyznawcy jedynej słusznej sprawy, tylko dlatego że uderzamy w ich wyznawców, którzy z prawdą nie mają nic wspólnego, a jak zaproszą Macierewicza wyznawcę RELIGI SMOLEŃSKIEJ to opowie nam o mgle o uratowanych z katastrofy i.tp, a pierwszy uciekał z Smoleńska, by zdążyć z ukryciem dokumentow które tych wyznawców kompromitują, ale nie odpowiedzą nam na pytanie dlaczego piloci nie doczekali się decyzji od Prezydenta, na chwilę przed katastrofą, brak tej decyzji pociągnął za sobą śmierć WYBITNYCH POLAKÓW, ale tylko ci z PIS są na sztandarach pozostali się nie liczą, na trumnach dostali się do Sejmu RP, a dziś plują na Polskę, żądając wielomilionowych odszkodowań, i dlatego Sumliński dalej pisze do swych „sympatyków”, wiedząc że CIEMNY LUD TO KUPI.

Pola
Pola
3 lata temu
Reply to  z bliska

hahahahaha ależ błysk hahaha zapomniał pan napisać o „pancernej brzozie” w którą uwierzyły stada „pożytecznych idiotów ” Lubię takie teksty. Dostarczają wyśmienitej rozrywki.

Pola
Pola
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

Panie „Czytelniku” Rozumiem że pan jest wyznawcą niemieckiego Newsweeka i jego antypolskiej propagandy. Tak bardzo pana zabolało że młodzież może dowiedzieć się prawdy ? Na szczęście prawdę mówi nie tylko Wojciech Sumliński. Jest internet i inteligentna młodzież może znaleźć wszystko – całą prawdę. Czasy kiedy prawda była zakazana dawno się skończyły. Teraz należy uczyć się PRAWDZIWEJ HISTORII. Rozumiem pana rozgoryczenie 😀 Takich osób jak pan jest jeszcze wiele. Pamiętają, wspominają z rozrzewnieniem te jedynie słuszne czasy kiedy to można było wsadzać do więzień i mordować Polaków za polskość, za patriotyzm za prawdę.

z bliska
z bliska
4 lata temu

Cale zło bierze się z tego że w wolnej Polsce są tacy wyznawcy jedynie słusznej prawdy jak zaproszony Sumliński, który uciekając przed prawem, skrył się w kościele, i chowając się przed policją za konfesjonałem podciął sobie żyły, i taki jest prawicowy HEROS, dobry przyjaciel i kolega Anity Gargas, BRACI Karnowskich Ziemkiewicza, Sakiewicza, i całej tej DOBREJ ZMIANY DZIĘKI KRÓREJ POLSKA STAJE SIĘ KRAJEM KTORY TRACI SWĄ POZYCJĘ W ŚWIECIE TO LUDZIE KTÓRZY za wszelką cenę chcą zmieniać rzeczywistość, dziwne wydaje się także że tacy wyznawcy, są także w Mławie w osobie Pana Kierwińskiego, i gdyby nie prykaz nauczycieli w szkołach średnich to sala świeciła by pustkami, a wyznawców teorii Sumlińskiego była by garstka, i choć co niektórzy rękoma zasłaniają twarz wstydząc się środowiska w którym się znalezli , fakt ich obecności pozostaje na zdjęciach, WSTYD!!!!!!

Populista
Populista
4 lata temu
Reply to  z bliska

Mamy w kraju mafie paliwową i vatowska, które wyprowadzają miliardy z budżetu państwa. Mamy mafie reprywatyzacyjną, która wyłudzająca na ogromną skale nieruchomości w największych miastach. Mamy postkomunistyczny beton żerujący na mieszkańcach spółdzielni mieszkaniowych. A twoim zdaniem całe zło bierze się z ludzi, którzy życie poświęcili obnażaniu patologii otaczającej nas rzeczywistości. Naprawdę WSTYD!

mel
mel
4 lata temu
Reply to  Populista

brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  mel

mel—- CHYBA OSTATNIO BYLEŚ NA MECZU, krzyczysz brawo!!!!!! a Mławianka i tak słabo przędzie ???

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Populista

Populista—-zapomniałeś o jednej bardzo ważnej mafii, MAFII SMOLEŃSKIEJ KTÓRA POD WODZĄ STRATEGA Z ŻOLIBORZA I ANTONIEGO MACIEREWICZA który za wszelką sprawo chciał udowodnić że był zamach rządzi w chwili obecnej a że nie było zamachu to grzebią w trumnach koszmar trwa i tak już od siedmiu lat komuna w czystej postaci, TAK CAŁE ZŁO BIERZE SIĘ Z LUDZI, a przed człowiekiem który dziś rządzi krajem z Nowogrodzkiej małym zawistnym i zakompleksionym, przestrzegał już dawno jego ś.p Ojciec Rajmund Kaczyński, zgadzam się z tobą postkomunistyczny beton wrócił w postaci twych idoli naprawdę WSTYD że są wyznawcy którzy uważają to za normalność!!

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  z bliska

Nawiedzony „z bliska” 😀

Kaszub
Kaszub
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

„z bliska” oszołom jakich mało 1

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Kaszub

Kaszub—-pisałem ci już nie raz, ale widać że do oszołoma twego typu to nie dociera, więc piszę ponownie tumanie, „MĄDREMU WYSTARCZĄ DWA SŁOWA, A GŁUPIEMU TO I REFERATU MAŁO” zejdz ze mnie bo mi po prostu duszno od twej głupoty, i dalej z takimi oszołomami nie mam zamiaru prowadzić polemiki, na tak poważnym portalu mławskim, z którego swymi mądrościami chcesz zrobić ściek i magazyn plotkarski, zgłoś się ze swymi mądrościami do Sakiewicz albo do Braci Karnowskich, tam Twoje miejsce, zmień swój nick bo przynosisz tej nacji WSTYD

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  z bliska

Jak to dobrze, że piszesz o sobie 😀 – widać coś jednak do ciebie dociera,
„MĄDREMU WYSTARCZĄ DWA SŁOWA, A GŁUPIEMU TO I REFERATU MAŁO”
Aha, zacznij korzystać ze słownika w necie, bo wrażliwców bardzo kolą twoje błędy ortograficzne. Jaką ty szkołę kończyłeś „tumanie”

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek czyżbyś zapomniał tumanie że chodziliśmy do jednej szkoły wtedy byłeś gorszym tumanem ode mnie a dziś po latach robisz z siebie takiego biegłego i uczonego, jeśli nie wiesz jaka to szkoła to przypominam ci taką frazą z dawnych lat ” NA ULICY STALINA NIE POTRZEBA KINA BO TAM SA FILIPY CO ODPALAJĄ LIPY” no i z twego postu widać że do dziś dnia zostałeś ” FILIPEM”, POWODZENIA korzystaj dalej z nauki, może wreszcie coś z ciebie wyrośnie, a nie tylko czerwony Jarząbek.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Wolę być nawiedzony niż za kąmpleksiony, po twym poscie widac że naprawdę masz z sobą problem, zgłoś się do DOBREJ ZMIANY tam cię uleczą z kompleksów.

TNT
TNT
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Fakt „z bliska” to typowy brednio pisarz, większych paranoi to chyba nikt na tym portalu nie wymyślał. Logika u niego jest na poziomie dziecka, więc wszystkiego najlepszego Panie „z bliska”, dziś Pana dzień.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  TNT

Na Portalu CODZIENNIK MŁAWSKI.PL są w większości tacy wlaśnie pisarze jak TY, którzy zawsze będą mówić że 2+2=77, mnie to nie zraża, staram się pisać lub opisywać fakty i polemizować z takimi tłumokami, tak to jest jak za pisanie zabierają się uczniowie/absolwenci/ SZKOLY SPECJALNEJ z ul. Słowackiego, ale cóż na to poradzić, masz prawo do tego aby swe wypociny publikować, nad tym postem myślałeś chyba parę godzin—a więc pisz dalej swe brednie, bo rozum u ciebie jak u niemowlaka, i zastanawiam się czy ty wiesz co oznaczają słowa pisane przez ciebie.

TNT
TNT
4 lata temu
Reply to  z bliska

Piszesz Pan bzdury Panie z bliska, za oczernianie i pisanie nie prawdy powinno się Pana z tego portalu usunąć !

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  TNT

TNT powinieneś naprawdę na siebie uważać, bo za takie bzdury jakie piszesz pod innym tekstem cyt”o” pijanym Burmistrzu”, to ciebie powinno się usunąć z tego portalu, cóż na to poradzę jak „żołnierze” dobrej zmiany zobaczą mój post, i nie wazne co tam pisze od razu atakują, pogodziłem się z tym, że takie osobistości jak TNT, i inni przedstawiciele DOBREJ ZMIANY też chcą się wykazać, a że logicznie i poprawnie nie potrafią napisać tekstu to już problem mych adwersarzy.

ehhh
ehhh
4 lata temu
Reply to  z bliska

„z bliska” przestań zaśmiecać ten portal swoimi komentarzami, ludzie naprawdę mają dojść tej durnoty co wypisujesz !

oj tam
oj tam
4 lata temu
Reply to  z bliska

No proszę cóż za błyskotliwy osąd sytuacji Polska Traci Pozycję a ja i myślę wielu moich rodaków uważa że Polska Odzyskuje Pozycję i Podmiotowość którą to poprzednie towarzystwo z pod znaku salonu sprzedało za stanowiska w UE. Myślę że bardzo dobrym rozwiązaniem byłby proces wytoczony przez Pana na szczęście już byłego Prezydenta Komorowskiego i całego tego towarzystwa panu Sumlińskiego. Czekam na to z nieciepliwością pewnie ty też. A Ty kolego gdzie siedziałeś na sali? A rzeczywiście kościół uratował wielu bohaterów i prawdziwych patriotów w czasie okupacji i zaborów.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  oj tam

ZA teraz mamy dobrą zmianę, która swym działaniem ośmiesza POLSKĘ, i zmierza do wyprowadzenia Kraju z Unii, tylko że wtedy będziesz kwiczał matole, bądz cierpliwy procesy będą będzie Trybunal Stanu, DLA TWYCH IDOLII, ale nie kto inny jak Kosciuł doprowadził do upadku Polski, z tego co piszesz historie piszesz wybiórczo tak jak tobie pasuje, ale faktow nie da się zmienić, odpowiadając na twe pytanie?—siedziałem w 1 rzędzie, blisko ciebie oj tam.

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x