Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzień Mleka w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 3


26 maja w  przedszkolu obchodziliśmy Dzień Mleka. Tego dnia dominującym kolorem była oczywiście biel. Obchody mają na celu zwrócenie uwagi najmłodszych na korzyści płynące z codziennego spożywania nabiału.

Na co dzień  wszystkie dzieciaki  z  przedszkola doceniają wartości mleka o których słyszą  i wiedzą, że picie mleka i spożywanie jego przetworów to twarde kości i mocne zdrowe zęby.

Podczas spotkania przedszkolaki miały możliwość podziwiać występy swoich kolegów z grupy Iskierki i 0a. Wytężając swoje zmysły dowiedziały się skąd pochodzi mleko i gdzie się je przerabia na pyszne sery i jogurty, a przede wszystkim jak bardzo zdrowo jest pić mleko i jeść nabiał i jakie to ma znaczenie dla organizmu każdego człowieka.

 Po wysłuchaniu części artystycznej dzieci rozwiązywały zagadki, degustowały podawane przez krowę i hostessę produkty mleczne oraz miały możliwość sprawdzić czy ich panie wiedzą jak się doi krowę?. Oczywiście, że tak- ciocie przystąpiły do dojenia. Posłużyły im do tego gumowe rękawiczki. Było przy tym sporo zabawy.

Zwieńczeniem fantastycznego dnia był samodzielnie wykonany przez dzieci pożywny ser smakowy. Przedszkolaki dzielnie kroiły i mieszały składniki. Na koniec przyszedł czas na delektowanie się wspaniałym serem.

Z takiego wspaniałego dnia wszyscy są zadowoleni. To fantastyczne połączenie doskonałej zabawy, niezwykłego wydarzenia, dużej porcji wiedzy przekazanej w odpowiedniej lekkiej dla dzieci formie. I właśnie o to chodzi. Niech każdy dzień będzie wyjątkowy.

źródło i foto: ZPO3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500