Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Dzień Mleka w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 3


26 maja w  przedszkolu obchodziliśmy Dzień Mleka. Tego dnia dominującym kolorem była oczywiście biel. Obchody mają na celu zwrócenie uwagi najmłodszych na korzyści płynące z codziennego spożywania nabiału.

KSP Mława nabór

Na co dzień  wszystkie dzieciaki  z  przedszkola doceniają wartości mleka o których słyszą  i wiedzą, że picie mleka i spożywanie jego przetworów to twarde kości i mocne zdrowe zęby.

Podczas spotkania przedszkolaki miały możliwość podziwiać występy swoich kolegów z grupy Iskierki i 0a. Wytężając swoje zmysły dowiedziały się skąd pochodzi mleko i gdzie się je przerabia na pyszne sery i jogurty, a przede wszystkim jak bardzo zdrowo jest pić mleko i jeść nabiał i jakie to ma znaczenie dla organizmu każdego człowieka.

 Po wysłuchaniu części artystycznej dzieci rozwiązywały zagadki, degustowały podawane przez krowę i hostessę produkty mleczne oraz miały możliwość sprawdzić czy ich panie wiedzą jak się doi krowę?. Oczywiście, że tak- ciocie przystąpiły do dojenia. Posłużyły im do tego gumowe rękawiczki. Było przy tym sporo zabawy.

Zwieńczeniem fantastycznego dnia był samodzielnie wykonany przez dzieci pożywny ser smakowy. Przedszkolaki dzielnie kroiły i mieszały składniki. Na koniec przyszedł czas na delektowanie się wspaniałym serem.

Z takiego wspaniałego dnia wszyscy są zadowoleni. To fantastyczne połączenie doskonałej zabawy, niezwykłego wydarzenia, dużej porcji wiedzy przekazanej w odpowiedniej lekkiej dla dzieci formie. I właśnie o to chodzi. Niech każdy dzień będzie wyjątkowy.

źródło i foto: ZPO3

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz