Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zuzia Szynkiewicz. Będę inżynierem budownictwa


Fot. archiwum prywatne


Kim będzie, to dla dziesięcioletniej Zuzi trudne pytanie. Odpowiedź pada po długim namyśle.  „Chciałaby zostać inżynierem budownictwa, tak jak tata projektować domy”. Skąd kłopot z odpowiedzią na pytanie o przyszłość? Po prostu Zuzia jest wszechstronnie utalentowana.

 Zuzanna Szynkiewicz jest obecnie uczennicą trzeciej klasy Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie.  Już dwukrotnie zdobyła tytuł laureatki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. W ubiegłorocznej edycji „Kangura” uzyskała komplet punktów, w tegorocznej, kilku procent zabrakło do „maksa”, ale też bez problemu wróciła z tytułem laureatki. Zamiłowanie do matematyki wydaje się być zrozumiałe – mama Zuzi,  Renata Szynkiewicz (wicedyrektor SP nr 6) jest nauczycielką  matematyki.

Matematyka to jednak nie jedyny obszar, który Zuzia lubi i w którym odnosi sukcesy. Jest świetna w pływaniu. Cztery razy w tygodniu trenuje w Klubie Pływackim Płetwal Mława. Z powodzeniem startuje w zawodach rangi krajowej, zdobywając medale. Tak było m. in. w ogólnopolskich zawodach w Rypinie i Giżycku, gdzie zdobyła brązowe medale, z zawodów o Puchar Prezydenta Ciechanowa wraca ze srebrem.

Lubi język angielski. Zdobywa drugie miejsce w kraju w Ogólnopolskiej Olimpiadzie  Języka Angielskiego „Olimpusek”.  Trzecie miejsce w Powiatowym Konkursie znajomości języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament.

Uzdolniona plastycznie, ten talent szlifuje pod okiem Anny Pietruś-Bral.

Trudno wymienić wszystkie konkursy, w których Zuzia jest laureatką. Z tych znaczących wskazuje jeszcze  pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Szlakiem parków narodowych” czy wyróżnienie w   Powiatowym Konkursie Plastyczno-Literackim „Ponad barierami”.

Już sama matematyka, język angielski, pływanie i zajęcia plastyczne wystarczają by wypełnić czas każdej uczennicy. Zuzia dodatkowo jeszcze uczęszcza na pozalekcyjne zajęcia szkolne. Występuje w szkolnym zespole „ABC” a w kole rękodzieła zajmuje się haftem matematycznym.

W co trudno uwierzyć, ale okazuje się też, że ma jeszcze jakiś czas wolny. Wtedy wychodzi pojeździć rowerem lub na deskorolce. Czyta książki.

– Zuzia nie znosi nudy. Musi mieć czas wypełniony „od deski do deski”. Umie pracować w grupie, potrafi w niej zorganizować pracę. Nie przychodzi ze skargami, radzi sobie z problemami, ale w sposób kulturalny. Jest kreatywna i ciekawa. Gdy przychodzi i mówi do mnie „a wie pani co …” to już się boję, co też przyszło jej do głowy – opowiada o Zuzi wychowawczyni klasy Ewelina Borowska. – Żal będzie ją oddać ( do IV klasy – red.) – dodaje.

Od przyszłego roku szkolnego Zuzia będzie uczennicą nowo powstałej w tej szkole klasy o profilu sportowym. Trafi do niej 24 uczniów, mogących pochwalić się najlepszymi osiągnięciami sportowymi oraz zaliczeniem testów kwalifikacyjnych.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zuzia
Zuzia
4 lata temu

To ja hihi!

AGA
AGA
4 lata temu

BRAWO ZUZIA ! 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x