Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Włamanie w Łomi. Zginęła biżuteria i pieniądze


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie włamania, do którego doszło w poniedziałek, 29 maja w miejscowości Łomia. Sprawcy działali w ciągu dnia. Weszli do domu wybijając szybę w drzwiach balkonowych.

KSP Mława nabór

Do zdarzenia doszło  po godz. 14:00, kiedy właściciele wyjechali z domu na niespełna godzinę. Nieznani sprawcy wybili szybę w drzwiach balkonowych i dostali się do wnętrza domu jednorodzinnego. Po przeszukaniu pomieszczeń ukradli przechowywane w domu pieniądze, biżuterię oraz portfel z dokumentami. Po powrocie do domu właściciele powiadomili policję, trwają czynności. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja ostrzega – zanim dojdzie do włamania, przestępcy wykonują dokładne rozpoznanie terenu – a zatem obserwują domowników, zbierają informacje o  ich obyczajach i planie dnia, ewentualnych zabezpieczeniach domu, oceniają  zasobność właścicieli.  Należy zwrócić uwagę na obce pojazdy i osoby na naszej ulicy czy osiedlu. Warto zapytać kogo lub czego te osoby szukają, spisać markę i numer rejestracyjny pojazdu, którym się poruszają,  a następnie przekazać informacje swojemu  dzielnicowemu. Kontakt z dzielnicowym ułatwia aplikacja Moja Komenda, którą można zainstalować na swoim smartfonie. Nie ma stuprocentowo skutecznej metody na złodziei ale najlepszą jest międzysąsiedzka pomoc i reakcja.

źródło:KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Włamanie w Łomi. Zginęła biżuteria i pieniądze"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Cop
Gość

Kampanie patrole oraz wiecej zabezpieczen winno byc.

wpDiscuz