Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
MrówkA Mława
Logo
meblolux

Włamanie w Łomi. Zginęła biżuteria i pieniądze


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie włamania, do którego doszło w poniedziałek, 29 maja w miejscowości Łomia. Sprawcy działali w ciągu dnia. Weszli do domu wybijając szybę w drzwiach balkonowych.Do zdarzenia doszło  po godz. 14:00, kiedy właściciele wyjechali z domu na niespełna godzinę. Nieznani sprawcy wybili szybę w drzwiach balkonowych i dostali się do wnętrza domu jednorodzinnego. Po przeszukaniu pomieszczeń ukradli przechowywane w domu pieniądze, biżuterię oraz portfel z dokumentami. Po powrocie do domu właściciele powiadomili policję, trwają czynności. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja ostrzega – zanim dojdzie do włamania, przestępcy wykonują dokładne rozpoznanie terenu – a zatem obserwują domowników, zbierają informacje o  ich obyczajach i planie dnia, ewentualnych zabezpieczeniach domu, oceniają  zasobność właścicieli.  Należy zwrócić uwagę na obce pojazdy i osoby na naszej ulicy czy osiedlu. Warto zapytać kogo lub czego te osoby szukają, spisać markę i numer rejestracyjny pojazdu, którym się poruszają,  a następnie przekazać informacje swojemu  dzielnicowemu. Kontakt z dzielnicowym ułatwia aplikacja Moja Komenda, którą można zainstalować na swoim smartfonie. Nie ma stuprocentowo skutecznej metody na złodziei ale najlepszą jest międzysąsiedzka pomoc i reakcja.

źródło:KPP Mława

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Cop
Gość
Cop

Kampanie patrole oraz wiecej zabezpieczen winno byc.