Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
meblolux

W Mławie powstanie mural promujący tolerancję międzyludzką


Ulica Powstańców Styczniowych w Mławie niebawem zupełnie zmieni swoje oblicze. Na ścianie przy budynku Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej powstanie artystyczny mural, promujący postawę tolerancji międzyludzkiej.

Jolanta Karpińska podziękowania


Inicjatorkami przedsięwzięcia są Julia Brzozowska i Natalia Sapeda – uczennice I Liceum Ogólnokształcącego, a ich działania wspiera Sławomir Kowalewski, Burmistrz Miasta Mława.

Dziewczęta realizują autorski projekt „Nawidzę”, dzięki któremu chcą promować postawę tolerancji, zapobiegać tzw. hejtowi, edukować i aktywizować mieszkańców oraz ożywiać przestrzeń miejską. W jego ramach planują prowadzić od września 2017 r. lekcje i zabawy w mławskich szkołach podstawowych, wydać publikację poświęconą zagadnieniu tolerancji oraz zamieszczać informacje na ten temat w mediach. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem kampanii będzie jednak wymalowanie na ścianie przy budynku Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (na zdj.) artystycznego muralu, który diametralnie odmieni wygląd miejskiej przestrzeni.

– W naszym mieście nie powstał jeszcze żaden mural, jest on czymś rzadkim nawet w rozwiniętych metropoliach. Ta forma sztuki zasługuje na rozpropagowanie w Mławie. Uważamy, że mogłoby to sprawić uśmiech na twarzach jej mieszkańców, a pomalowany mur pokolorowałby na długo nasze miasto – uzasadniają wybór właśnie tej formy artystycznej Julia Brzozowska i Natalia Sapeda. Mural o wymiarach 31 x 2,5 m ma powstać w lipcu tego roku. Jego projekt jest jeszcze uzgadniany, co jednak istotne, w tworzeniu dzieła wezmą udział sami mieszkańcy. Autorki projektu chcą zorganizować happening, podczas którego każdy będzie mógł się poczuć artystą. – Planujemy, żeby były szablony, ale to jest jeszcze do ustalenia – zdradza w rozmowie z nami Natalia Sapeda.

Projekt „Nawidzę” został wpisany w plan kampanii społecznych Miasta Mława i będzie w części finansowany z budżetu miasta. Patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.

Więcej na temat inicjatywy w wywiadzie: http://www.mlawa.pl/nawidze/tolerancje-trzeba-propagowac-od-najmlodszych-lat.html

źródło: UMM

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
kaczor donald
Gość
kaczor donald

Wreszcie i Mława doczeka się Misia. Misia na skalę naszych, mławskich możliwości. Tym misiem władza otworzy oczy niedowiarkom. Patrzcie, to nasze, przez nas zrobione i z kasy miasta opłacone.