Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Strażacy mają już dużo zgłoszeń o zagrożeniach związanych z owadami


W okresie wiosenno – letnim mławscy strażacy podejmują wiele interwencji usuwając zagrożenia związane z osami, pszczołami czy szerszeniami. Tak było również podczas minionego tygodnia, choć nie były to jedyne działania ratownicze prowadzone przez jednostkę w Mławie. O niektórych wypadkach już pisaliśmy, o pozostałych piszemy poniżej.  


25.05.2017 roku o godzinie 18.00 w miejscowości Stare Kosiny gmina Wiśniewo zastęp z OSP Kowalewo prowadził działania związane z unieszkodliwieniem szerszeni, które zagnieździły się w ziemi (w trawniku przy budynku mieszkalnym). Z uwagi na brak możliwości dotarcia do gniazda działania zastępu polegały na przekopaniu części trawnika i spryskaniu otworów, z których wydostają się owady środkiem owadobójczym. Akcja trwała 1 godzinę 11 minut.

26.05.2017 roku o godzinie 02.26 w Mławie przy ul. Warszawskiej prawdopodobnie w wyniku podpalenia doszło do pożaru samochodu osobowego marki Nissan Almera. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palący się pojazd aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Spaleniu uległo całkowicie wnętrze pojazdu. Straty oszacowano na 4 tys. zł. Akcja trwała 31 minut.

26.05.2017 roku o godzinie 22.43 w miejscowości Wiśniewo doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym. Pożar został ugaszony przez właściciela przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na dokładnym sprawdzeniu miejsca pożaru. Akcja trwała 27 minut.

27.05.2017 roku o godzinie 14.25 w Szreńsku przy ul. Żuromińskiej prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru śmietnika przycmentarnego. Działania zastępu z OSP Szreńsk polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy piasku. Akcja trwała 18 minut.

28.05.2017 roku o godzinie 06.01 zastępy z JRG PSP Mława pomagały w otwarciu drzwi do mieszkania na trzecim piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Bolesława Chrobrego w Mławie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że w mieszkaniu znajduje się kobieta, która nie może go samodzielnie opuścić ponieważ niepełnosprawne dziecko wyrzuciło klucze. Drzwi otwarto przy pomocy wyważarki do drzwi. Akcja trwała 32 minuty.

28.05.2017 roku o godzinie 17.40 na stacji paliw w Uniszkach Zawadzkich gmina Wieczfnia Kościelna doszło do wycieku oleju napędowego. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Wieczfnia Kościelna polegały na usunięciu wycieku przy użyciu sorbentu oraz na sprawdzeniu stanu odcinka drogi krajowej nr 7. Akcja trwała 39 minut.

28.05.2017 roku o godzinie 18.22 w miejscowości Gradzanowo Włościańskie gmina  Radzanów miejscowy zastęp usuwał rój pszczół, który zagnieździł się na gałęzi świerku na prywatnej posesji. Działania zastępu polegały na dostaniu się przy pomocy drabiny w miejsce gdzie znajdował się rój i zebraniu owadów do worka. W drodze powrotnej pszczoły pozostawiono w lesie. Akcja trwała 48 minut.

źródło: bryg. Marek Augustynowicz oficer prasowy PSP w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pozdrowienia
Pozdrowienia
4 lata temu

Pozdrawiam wszystkich strazakow. Sto lat Wam

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x