Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Kwiaty dla Nosarzewskiego, Leszczyński rządzi na wzgórzach


Co łączy Kuchary Królewskie z Wzgórzami Dylewskimi? Teoretycznie niewiele, ale tylko wtedy, gdy nie bierze się pod uwagę aspektu sportowego. W obu miejscowościach rozegrano w przedostatni weekend maja imprezy biegowe.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W powiecie płońskim, czyli w pierwszym z wymienionych miejsc, rozegrano piątą edycję Biegu Kwitnących Kwiatów. Na głównym dystansie – 10 kilometrów – wystartowało troje naszych zawodników. Wszyscy reprezentowali Stupsk, a najlepiej spośród nich spisał się Konrad Nosarzewski.

W kapitalnym stylu sięgnął po pierwsze miejsce. O dwadzieścia siedem sekund wyprzedził drugiego na mecie Pawła Moskala z Kurzętnika. Na dwudziestej pozycji finiszował Mariusz Osowiecki, natomiast Joanna Raszkowska była pięćdziesiąta trzecia.

Za to na  Wzgórzach Dylewskich do wyboru były dwa odcinki. Na krótszym, liczącym 5000 metrów, walczyła tylko Marzena Grzybowska. W generalnym zestawieniu była szesnasta, za to wśród kobiet przegrała zaledwie z Anną Zalewską z Ostródy.

Większa liczba naszych reprezentantów rywalizowała na trasie półmaratonu. Poza zasięgiem wszystkich, niezależnie od pochodzenia okazał się Andrzej Leszczyński. Mławianin sięgnął po główne trofeum, wyprzedzając m.in. całą koalicję rywali z Mławy. Na ósmej pozycji finiszował Andrzej Marciniak, dziesiąty był Robert Rejniak, dwunasty Mirosław Reks, trzynasty Andrzej Litka, czternasty Krzysztof Grzybowski, a dwudziesty Andrzej Nowak.

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500