Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Kwiaty dla Nosarzewskiego, Leszczyński rządzi na wzgórzach


Co łączy Kuchary Królewskie z Wzgórzami Dylewskimi? Teoretycznie niewiele, ale tylko wtedy, gdy nie bierze się pod uwagę aspektu sportowego. W obu miejscowościach rozegrano w przedostatni weekend maja imprezy biegowe.

KSP Mława nabór

W powiecie płońskim, czyli w pierwszym z wymienionych miejsc, rozegrano piątą edycję Biegu Kwitnących Kwiatów. Na głównym dystansie – 10 kilometrów – wystartowało troje naszych zawodników. Wszyscy reprezentowali Stupsk, a najlepiej spośród nich spisał się Konrad Nosarzewski.

W kapitalnym stylu sięgnął po pierwsze miejsce. O dwadzieścia siedem sekund wyprzedził drugiego na mecie Pawła Moskala z Kurzętnika. Na dwudziestej pozycji finiszował Mariusz Osowiecki, natomiast Joanna Raszkowska była pięćdziesiąta trzecia.

Za to na  Wzgórzach Dylewskich do wyboru były dwa odcinki. Na krótszym, liczącym 5000 metrów, walczyła tylko Marzena Grzybowska. W generalnym zestawieniu była szesnasta, za to wśród kobiet przegrała zaledwie z Anną Zalewską z Ostródy.

Większa liczba naszych reprezentantów rywalizowała na trasie półmaratonu. Poza zasięgiem wszystkich, niezależnie od pochodzenia okazał się Andrzej Leszczyński. Mławianin sięgnął po główne trofeum, wyprzedzając m.in. całą koalicję rywali z Mławy. Na ósmej pozycji finiszował Andrzej Marciniak, dziesiąty był Robert Rejniak, dwunasty Mirosław Reks, trzynasty Andrzej Litka, czternasty Krzysztof Grzybowski, a dwudziesty Andrzej Nowak.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz