Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kwiaty dla Nosarzewskiego, Leszczyński rządzi na wzgórzach


Co łączy Kuchary Królewskie z Wzgórzami Dylewskimi? Teoretycznie niewiele, ale tylko wtedy, gdy nie bierze się pod uwagę aspektu sportowego. W obu miejscowościach rozegrano w przedostatni weekend maja imprezy biegowe.


W powiecie płońskim, czyli w pierwszym z wymienionych miejsc, rozegrano piątą edycję Biegu Kwitnących Kwiatów. Na głównym dystansie – 10 kilometrów – wystartowało troje naszych zawodników. Wszyscy reprezentowali Stupsk, a najlepiej spośród nich spisał się Konrad Nosarzewski.

W kapitalnym stylu sięgnął po pierwsze miejsce. O dwadzieścia siedem sekund wyprzedził drugiego na mecie Pawła Moskala z Kurzętnika. Na dwudziestej pozycji finiszował Mariusz Osowiecki, natomiast Joanna Raszkowska była pięćdziesiąta trzecia.

Za to na  Wzgórzach Dylewskich do wyboru były dwa odcinki. Na krótszym, liczącym 5000 metrów, walczyła tylko Marzena Grzybowska. W generalnym zestawieniu była szesnasta, za to wśród kobiet przegrała zaledwie z Anną Zalewską z Ostródy.

Większa liczba naszych reprezentantów rywalizowała na trasie półmaratonu. Poza zasięgiem wszystkich, niezależnie od pochodzenia okazał się Andrzej Leszczyński. Mławianin sięgnął po główne trofeum, wyprzedzając m.in. całą koalicję rywali z Mławy. Na ósmej pozycji finiszował Andrzej Marciniak, dziesiąty był Robert Rejniak, dwunasty Mirosław Reks, trzynasty Andrzej Litka, czternasty Krzysztof Grzybowski, a dwudziesty Andrzej Nowak.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x