Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
meblolux

Kolejny błysk lekkoatletów Gimnzjum nr 1


Lekkoatleci Gimnazjum nr 1 potwierdzili, że udany występ w mistrzostwach powiatu nie był dziełem przypadku. Podczas zmagań na szczeblu rejonu ciechanowskiego sięgnęli po czternaście medali.


Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie najlepsze liceum na północnym Mazowszu

Rejonowy czempionat rządzi się zupełnie innym prawami niż rywalizacja w powiecie. Niezależnie od liczby  wygranych konkurencji  na lokalnym szczeblu, każdy zawodnik miał prawo na kolejnym etapie tylko do jednego indywidualnego występu oraz jednego w drużynie. Gdyby nie ten zapis w regulaminie, dorobek naszych reprezentantów byłby z pewnością znacznie okazalszy. Ta uwaga dotyczy  szczególnie Natalii Zawadzkiej i Alana Sadolewskiego – mistrzów powiatu na 100 metrów i w skoku w dal.

W rejonie oboje walczyli tylko w sprincie. Natalia sięgnęła po srebro, natomiast Alan okazał się najlepszy na 100 metrów. Po zaciętej walce wyprzedził m.in. trzeciego na mecie kolegę z szkoły Patryka Jankowskiego.

W indywidualnych próbach nie zawodzili także inni pierwszo i drugoklasiści. Natalia Krajewska była druga na 300 metrów, natomiast na dwukrotnie dłuższym dystansie po złoto sięgnęła Karolina Borkowska. Ten wyczyn tyle, że na dystansie 1000 metrów, powtórzył Dawid Miksza. Na trzeciej pozycji ukończył tę trudną konkurencję Wiktor Ogrodowczyk. Po brąz sięgnął skoczek wzwyż Jakub Bastkowski.

Ukoronowaniem dobrej formy okazały się sztafety. Dziewczęta w składzie Zawadzka, Wiktoria Olszewska, Joanna Raszkowska i Wiktoria Borucka zostawiły w tyle wszystkie konkurentki. Natomiast chłopcy wałczący w składzie Sadolewski, Jankowski, Jakub Bastkowski i Dawid Ostrowski przekroczyli linię mety na drugim miejscu.

Skromniejszym dorobkiem mogli się pochwalić się uczniowie trzech klas.  Na podium stanęli tylko chłopcy. Wszystko zaczął Jarosław Chrostowski, srebrny medalista na 200 metrów. Potem pałeczkę przejęli do niego Mateusz Jaremek i Cezary Sosiński – najlepsi odpowiednio na 400 i 800 metrów.  Z kolei wynik 5.17 pozwolił Jakubowi Kubisowi cieszyć się z trzeciej pozycji w konkursie skoku w dal.

Ukoronowaniem kapitalnego występu naszych lekkoatletów okazała się sztafeta olimpijska. Jaremek, Chrostowski, Sosiński i Mateusz Ludwiczak narzucili tak mocne tempo, że żadna z konkurencyjnych drużyn nie była w  stanie zza nimi nadążyć. Z czasem 4.43.37 sięgnęli zasłużenie po pierwszą lokatę.

Wszyscy medaliści wywalczyli awans na finałowe zawody Mazowieckich Igrzysk Młodzieży, które odbędą się we wtorek 6. czerwca w Siedlcach.

źródło i foto: Gimnazjum nr 1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500