Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

„Ekonomik” finalistą ogólnopolskich zawodów obronnych „Sprawni jak żołnierze”


Zespół Szkół nr 4 będzie uczestnikiem centralnego finału zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Reprezentacja szkoły wygrała kolejny etap zawodów, tym razem był to etap wojewódzki, w finale zmierzy się z najlepszymi drużynami z całego kraju.

KSP Mława nabór

 17 maja 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie odbył się etap wojewódzki XL zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie.

Zawody te są formą rywalizacji zespołów w zakresie umiejętności sportowo-obronnych i ratowniczych. Ich celem jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych RP, zagadnień związanych z obronnością kraju, a także podnoszenie sprawności fizycznej.

W Gołotczyźnie spotkało się 12 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych – 6 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców – zwycięzców etapów rejonowych. Zawody składały się z 5 konkurencji: rzut granatem, toru sprawnościowego, „podtrzymywania życia” – czyli pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelania oraz biegu na orientację.

Triumfatorami etapu wojewódzkiego XL zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” okazali się uczniowie Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie. W skład zwycięskiej drużyny weszli: Mateusz Barański, Hubert Gross i Sylwester Gross. Opiekunem zwycięskiej drużyny jest nauczyciel edukacji o bezpieczeństwie i wychowania fizycznego Mariusz Śmiegel. Zwycięska drużyna „Ekonomika” weźmie udział w finale centralnym zawodów, który odbędzie się pod patronatem Wojskowego Stowarzyszenia „Sport – Turystyka – Obronność” w Bornem Sulinowie w dniach 19-22 czerwca 2017r. .

Zespołowi z „Ekonomika” życzymy udanego występu podczas zmagań finałowych jak również miejsca na podium.

źródło i fot. ZS nr 4.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz