Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Ciechanów. Już jutro! Spotkanie Motocyklowe i Ciechanowska eXplozja


fot. ilustracyjne

Słoneczne ogrody Mława

W najbliższą sobotę na błoniach zamkowych odbędą się XIII Ciechanowskie Otwarte Spotkania Motocyklowe. Po mszy polowej zaplanowana jest parada motocykli, następnie pokazy trialu i akrobacji oraz koncerty. Z kolei z placu Jana Pawła II poza miasto wyjadą miłośnicy aut terenowych, uczestniczący w Ciechanowskiej eXplozji 4×4. Przed ratuszem oraz w pobliżu galerii Mrówka zorganizowane będą pikniki i atrakcje.

Motocykliści zaczną zjeżdżać do Ciechanowa na pole namiotowe na błoniach zamkowych już w piątek. W sobotę o godz.14.00 odbędzie się tam msza święta. O godzinie 15.15 spod zamku, przez miasto, na błonia zamkowe przejedzie parada motocykli. Na błoniach o godz.16.15 zaplanowane są pokazy w wykonaniu mistrzów Polski w trialu motocyklowym a na godz. 19.00 koncerty. Wystąpią m.in. zespół Ułani, Wysokie Stężenie Bluesa, Psy Pustyni, Van Zan Trio. Będą konkursy, wystawa klasycznych motocykli, pokaz ognia i wiele innych atrakcji. Organizatorem Ciechanowskich Spotkań Motocyklowych jest klub motocyklowy Wolny Wydech Ciechanów.

W sobotę rano na plac Jana Pawła II zaczną zjeżdżać auta terenowe. W ramach Ciechanowskiej eXplozji 4×4, zgłoszonych wcześniej 40 samochodów ruszy o godz. 9.00 w wyznaczoną pod Ciechanowem trasę, przechodząc tzw. próby, czyli zdobywając punkty kontrolne, gdzie należy wykonać zadania sprawdzające możliwości auta i umiejętności kierowców. Na metę w pobliżu galerii Mrówka dotrą około godz. 17.00. Tego dnia, w tym miejscu oraz przed ratuszem przygotowane zostaną atrakcje dla dzieci i dorosłych. Na placu Jana Pawła II od godz. 9.00 trwać będą pokazy samochodów specjalistycznych, terenowych, militarnych. Podczas pikniku będzie można m.in. zbadać cukier, zmierzyć ciśnienie, bezpłatnie wykonać makijaż czy skorzystać z masażu. Zaplanowane są wykłady, konkursy, zabawy. Tego typu atrakcje zostaną przygotowane również przy Mrówce. Będzie można wypróbować, również jak działają alkogogle, do dyspozycji dla dzieci będzie dmuchana zjeżdżalnia, samochodziki. Bezpłatnie badany będzie wzrok. Po przyjeździe uczestników na metę zostaną rozdane nagrody. Około godz. 18.00 rozpoczną się koncerty. Zagra między innymi zespół Łukasza Juszkiewicza „YUSH”.

Organizatorem Ciechanowskiej eXplozji jest ciechanowskie środowisko offroadowe, we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Edukacji „Zrozumieć Siebie” oraz ciechanowskim hufcem ZHP.

Sobotnie wydarzenia patronatem objął prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

źródło: UM Ciechanów

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500