Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzień Europejczyka w Gimnazjum nr 2


22 maja 2017r. z okazji corocznych obchodów Dnia Europejczyka uczniowie Gimnazjum nr 2 zaprezentowali humorystyczną wersję bajki braci Grimm pt. „Von dem Fischer und seiner Frau / O rybaku i złotej rybce/. Język niemiecki, w którym odbyło się przedstawienie, nie stanowił dla młodych aktorów żadnych barier językowych, teatralnych i wokalnych.

Gimnazjaliści Dwójki wykreowali postaci bajkowe dorównując w swej oryginalności bohaterom baśni Braci Grimm. Uwagę widzów przyciągały postacie biednego rybaka oraz jego zachłannej żony, a także pięknie tańczące  współczesny taniec z elementami hip –hopu oraz baletu – syrenki. Profesjonalne kostiumy aktorów oddawały  klimat wioski rybackiej oraz królewskiego zamku,  w którym bogato wystrojona służba, dwórki i dworzanie tańczyli poloneza . Uczniowie Gimnazjum nr 2 zadbali o najdrobniejsze szczegóły.  Sztuce towarzyszyła   „żywa dekoracja”  sceny: w role potężnych świerków, subtelnych i delikatnych kwiatków wcielili się uczniowie. Oczywiście w bajce wystąpiły też nasze absolwentki Laura Miecznikowska oraz Oliwia Krokowska, które uświetniły ją  wspaniałym wokalem.

źródło i fot. Gimnazjum nr 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500