Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Czy ty też wydajesz 6 tysięcy na papierosy?


31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. To ważna data, aby zastanowić się nad skutkami palenia tytoniu.Handemade with love Lucky&Berry

Według Ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia ponad miliard ludzi na świecie pali papierosy. W Polsce prawie połowa populacji dorosłych to palacze. Codziennie około 500 nieletnich chłopców i dziewcząt zaczyna palić papierosy, a rocznie próbuje palenia około 180 tysięcy dzieci. Na głowę przeciętnego dorosłego Polaka przypada około 2500 papierosów rocznie, średni koszt to około 6000 zł. Prawie 500 dni swojego życia przeznaczamy na trucie siebie i innych dymem tytoniowym.

Szkodliwość palenia tytoniu jest obecnie udowodniona, i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. W Raporcie Pierwszej Europejskiej Konferencji na temat Polityki Tytoniowej przedstawiono prognozy do 2050 r. i wynika z nich, że między rokiem 2000 a 2025 – 120 mln ludzi w Europie umrze w wyniku chorób tytoniozależnych.

Jeśli łatwo się męczysz, brakuje Ci tchu, masz problemy ze snem, to przyczyną tych dolegliwości może być nie Twój wiek, a palenie tytoniu. Każdy palacz, który chce żyć lepiej i dłużej powinien rzucić palenie. Nasz organizm jest w stanie naprawić wyrządzone przez tytoń szkody nawet po wielu latach palenia. Większość eks-palaczy twierdzi, że aby przestać palić, wystarczy tylko chcieć. Każdy, kto rzuci palenie wygrywa zdrowie, pieniądze, poczucie zwycięstwa, wolność i bezpieczeństwo oraz wiele dodatkowych szczęśliwych lat życia. Dlatego – Nie trać czasu, rzuć palenie!

źródło: Zofia Bielska Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna     w Mławie.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500