Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
meblolux

Asfalt położony w grudniu frezuje się w maju


Wykonawca przebudowy ulicy Polnej wczoraj sfrezował asfalt położony w grudniu ubiegłego roku na rondzie u zbiegu ulic Dzierzgowskiej, Handlowej i Polnej. Nawierzchnia kładziona będzie powtórnie. Nie są to jedyne usterki wykonanego zadania. Poprawiane też będzie posadowienie studni kanalizacyjnych i wpustów ulicznych.Handemade with love Lucky&Berry

Przebudowa ulicy Polnej trwała dwa lata. W tym czasie wybudowano sieć wodociągową wraz z przyłączami, przykanaliki kanalizacji deszczowej, a także przebudowano napowietrzną linię elektroenergetyczną, abonencką, oświetlenie uliczne oraz sieci, teletechniczną i gazową. W celu wybudowania ronda u zbiegu ulic Dzierzgowskiej, Handlowej i Polnej właściciele kilku nieruchomości musieli oddać część swoich działek. Przetarg na wykonanie tych prac wygrała mławska firma – Zakład Usług Wod-Kan. C.O. Gazu i Zaopatrzenia Wsi w Wodę, Wiesław Kuczalski, oferując najniższą kwotę, tj. 2 159 710, 35 zł, a środki pochodziły z budżetu Miasta Mława. Wykonawca zakończył inwestycję w grudniu 2016 r. – na miesiąc przed wyznaczonym terminem. Jeszcze w połowie grudnia kładziona była warstwa asfaltu na wspomnianych ulicach, a występowały już wtedy temperatury ujemne. Według deklaracji burmistrza Sławomira Kowalewskiego wcześniejsze zakończenie inwestycji to efekt porozumienia pomiędzy urzędem miasta a wykonawcą.

– Ta inwestycja wymagała od nas wszystkich cierpliwości, wyrozumiałości i współpracy. Dziękuję za nie mieszkańcom, szczególnie tym, których domy są położone przy ul. Polnej. Zupełna przebudowa tej drogi z pewnością poprawi komfort życia w naszym mieście – mówił wówczas burmistrz Kowalewski, odpowiadając na głosy, że mieszkańcy tych ulic są zmęczeni długotrwałymi utrudnieniami w ruchu na tych ulicach.

Rzeczywiście mieszkańcy wielokrotnie narzekali zarówno na tempo i organizację prowadzonych prac, potem na przyjęte rozwiązania projektowe. Były uwagi co do odorów unoszących się z kanalizacji, a wiele z tych uwag dotyczyło ronda. Przyjęto tu bowiem dziwne rozwiązanie sytuując rondo w ten sposób, że nie ma na nie bezpośredniego wjazdu ulica Handlowa. Już w okresie kiedy rondem można było jeździć, były uwagi co do wysokości posadowienia studzienek, oznakowania wjazdu z ulicy Handlowej, jak też wjeżdżania w nią od strony ulicy Padlewskiego poprzez wykonanie skrętu w lewo.

– Roboty budowlane realizowane na ulicy Polnej zostały wykonane zgodnie z harmonogramem, jednak ze względu na uwagi miasta, jako zamawiającego, co do jakości ich wykonania, niektóre elementy tej drogi trzeba będzie przebudować. Kwestionowane są m.in.: jakość warstwy ścieralnej, posadowienie studni kanalizacyjnej i wpustów ulicznych. Od 24 maja rozpocznie się frezowanie warstwy ścieralnej jezdni oraz ponowna regulacja studni, wjazdów, itd. Przewidujemy, że do odbiorów przystąpimy w ostatnich dniach maja. Regulowanie płatności nastąpi po dokonaniu ostatecznego odbioru – poinformowała Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

Czy rzeczywiście uda się usunąć wszystkie usterki, użytkownicy tych ulic wkrótce się przekonają. W każdym razie inspektor nadzoru inwestorskiego w tej sprawie na pewno się dobrze nie spisał, a wykonywanie prac drogowych w miesiącach zimowych podczas niskich temperatur skutkuje tym, że użytkownicy tych ulic znów muszą znosić utrudnienia. Dobrze, że  według pani rzecznik, potrwają one tylko tydzień.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

13
KOMENTARZE

avatar
1500
JFK
Gość
JFK

Pani rzecznik co Pani opowiada z wyliczeń usterek wynika ze do poprawy jest wszystko wiec co sie stalo ze sie ….
To nie warstwa scierna co Wy łatacie? Tam sa normalne koleiny po 5 miesiacach.pofalowana jest warstwa utwardzona co widać goły m okiem wiec co wyrownacie scinajac frezarka he he mistrzowie
A to ta droga nie zostala odebrana a jest dopusczona do ruchu?

Witek
Gość
Witek

Moim zdaniem dobrze spisał sie inwestor nadzoru i ci, co pracują dla burmistzra, bo nie zapłacili ale chcą żeby zostały usunięte usterki. I o to chodzi

och
Gość
och

właśnie nie. zadanie inspektora nadzoru to na bieżąco kontrolować czy wszystko dobrze. A na usterki każda firma daje gwarancję i rękojmię.

Wyborca
Gość
Wyborca

Panie burniszczu szanowna rado. Panie naczelniku. Pani urzedniczko. GRATULUJĘ

Gosciowa
Gość
Gosciowa

Burmistrz, jak zawsze gada na okraglo- bez ladu i skladu.

Troglo
Gość
Troglo

Brawo Wy

ramzes
Gość
ramzes

Pani Rzecznik, a co ze studzienkami na Sienkiewicza i Powstańców Styczniowych? Tymi drogami zarzadza Starostwo ale skoro PZD ma w głębokim poważaniu zapadnięte studnie, które wg bodajże Pana Slubowskiego miały zostać naprawione a do dziś nic z tym nie zrobiono, to może UM się tym zainteresuje? Wszak obie drogi są w Mławie a skoro wybory samorządowe tuż tuż to myślę że jest okazja do zabłyśnięcia

Radny Bezradny
Gość
Radny Bezradny

Najważniejsze, ze studzienki zakończyły juz „wypiętrzanie”. Był to proces długotrwały ale warto było obserwować i czekać. Trzecia studzienka po prawej stronie drogi, patrząc od strony ronda, w ocenie Ratusza wypiętrzyła się najwiecej. Teraz mozna przystąpić do pierwszego remontu nowej ulicy. Ten pierwszy remont powinien byc poprzedzony przecięciem szarfy z udziałem przedstawicieli Mławy.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Typowo Polska „technologia 😀
Przytoczę stare pytanie z odpowiedzią:
Jaka jest różnica między budową bloku w Niemczech i w Polsce?:
– taka, że w Niemczech jak stawiają ostatnie piętro, to na pierwszych kondygnacjach już mieszkają ludzie, a w Polsce, gdy stawia się ostatnie piętro, to się już remontuje pierwsze kondygnacje.
Mimo, że jest to już suchar, to nadal aktualny, zmienił się ustrój, zmieniło się pokolenie dorosłych Polaków, a wykonawstwo nadal na tym samym żenującym poziomie.
Wstyd!

ramzes
Gość
ramzes

Wiesz Jarząbek dlaczego tak jest? Bo w Niemczech nie szanują swojej pracy. W Polsce dbają o to by praca była. Jak zrobią raz a dobrze to potem pracy nima a tak to zawsze jakaś robota się znajdzie. Jeden robi a reszta pilnuje „jakości”.

Znajacy
Gość
Znajacy

Cierpliwosci mieszkancy, burmistrz raz jeszcze wam to powie.

Polna
Gość
Polna

Ten inspektor to chyba ładnie miał posypane że odebrał tą ulicę a te rondo to już całkiem porażka. Też je powinni przerobić!

Piki
Gość
Piki

A czy popękane krawezniki tez poprawia? Ciekawe czy ze względu na zmiany w pogodzie wyrobić się do końca maja