Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Asfalt położony w grudniu frezuje się w maju


Wykonawca przebudowy ulicy Polnej wczoraj sfrezował asfalt położony w grudniu ubiegłego roku na rondzie u zbiegu ulic Dzierzgowskiej, Handlowej i Polnej. Nawierzchnia kładziona będzie powtórnie. Nie są to jedyne usterki wykonanego zadania. Poprawiane też będzie posadowienie studni kanalizacyjnych i wpustów ulicznych.

Słoneczne ogrody Mława

Przebudowa ulicy Polnej trwała dwa lata. W tym czasie wybudowano sieć wodociągową wraz z przyłączami, przykanaliki kanalizacji deszczowej, a także przebudowano napowietrzną linię elektroenergetyczną, abonencką, oświetlenie uliczne oraz sieci, teletechniczną i gazową. W celu wybudowania ronda u zbiegu ulic Dzierzgowskiej, Handlowej i Polnej właściciele kilku nieruchomości musieli oddać część swoich działek. Przetarg na wykonanie tych prac wygrała mławska firma – Zakład Usług Wod-Kan. C.O. Gazu i Zaopatrzenia Wsi w Wodę, Wiesław Kuczalski, oferując najniższą kwotę, tj. 2 159 710, 35 zł, a środki pochodziły z budżetu Miasta Mława. Wykonawca zakończył inwestycję w grudniu 2016 r. – na miesiąc przed wyznaczonym terminem. Jeszcze w połowie grudnia kładziona była warstwa asfaltu na wspomnianych ulicach, a występowały już wtedy temperatury ujemne. Według deklaracji burmistrza Sławomira Kowalewskiego wcześniejsze zakończenie inwestycji to efekt porozumienia pomiędzy urzędem miasta a wykonawcą.

– Ta inwestycja wymagała od nas wszystkich cierpliwości, wyrozumiałości i współpracy. Dziękuję za nie mieszkańcom, szczególnie tym, których domy są położone przy ul. Polnej. Zupełna przebudowa tej drogi z pewnością poprawi komfort życia w naszym mieście – mówił wówczas burmistrz Kowalewski, odpowiadając na głosy, że mieszkańcy tych ulic są zmęczeni długotrwałymi utrudnieniami w ruchu na tych ulicach.

Rzeczywiście mieszkańcy wielokrotnie narzekali zarówno na tempo i organizację prowadzonych prac, potem na przyjęte rozwiązania projektowe. Były uwagi co do odorów unoszących się z kanalizacji, a wiele z tych uwag dotyczyło ronda. Przyjęto tu bowiem dziwne rozwiązanie sytuując rondo w ten sposób, że nie ma na nie bezpośredniego wjazdu ulica Handlowa. Już w okresie kiedy rondem można było jeździć, były uwagi co do wysokości posadowienia studzienek, oznakowania wjazdu z ulicy Handlowej, jak też wjeżdżania w nią od strony ulicy Padlewskiego poprzez wykonanie skrętu w lewo.

– Roboty budowlane realizowane na ulicy Polnej zostały wykonane zgodnie z harmonogramem, jednak ze względu na uwagi miasta, jako zamawiającego, co do jakości ich wykonania, niektóre elementy tej drogi trzeba będzie przebudować. Kwestionowane są m.in.: jakość warstwy ścieralnej, posadowienie studni kanalizacyjnej i wpustów ulicznych. Od 24 maja rozpocznie się frezowanie warstwy ścieralnej jezdni oraz ponowna regulacja studni, wjazdów, itd. Przewidujemy, że do odbiorów przystąpimy w ostatnich dniach maja. Regulowanie płatności nastąpi po dokonaniu ostatecznego odbioru – poinformowała Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

Czy rzeczywiście uda się usunąć wszystkie usterki, użytkownicy tych ulic wkrótce się przekonają. W każdym razie inspektor nadzoru inwestorskiego w tej sprawie na pewno się dobrze nie spisał, a wykonywanie prac drogowych w miesiącach zimowych podczas niskich temperatur skutkuje tym, że użytkownicy tych ulic znów muszą znosić utrudnienia. Dobrze, że  według pani rzecznik, potrwają one tylko tydzień.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

13
KOMENTARZE

1500
JFK

Pani rzecznik co Pani opowiada z wyliczeń usterek wynika ze do poprawy jest wszystko wiec co sie stalo ze sie ….
To nie warstwa scierna co Wy łatacie? Tam sa normalne koleiny po 5 miesiacach.pofalowana jest warstwa utwardzona co widać goły m okiem wiec co wyrownacie scinajac frezarka he he mistrzowie
A to ta droga nie zostala odebrana a jest dopusczona do ruchu?

Witek

Moim zdaniem dobrze spisał sie inwestor nadzoru i ci, co pracują dla burmistzra, bo nie zapłacili ale chcą żeby zostały usunięte usterki. I o to chodzi

och

właśnie nie. zadanie inspektora nadzoru to na bieżąco kontrolować czy wszystko dobrze. A na usterki każda firma daje gwarancję i rękojmię.

Wyborca

Panie burniszczu szanowna rado. Panie naczelniku. Pani urzedniczko. GRATULUJĘ

Gosciowa

Burmistrz, jak zawsze gada na okraglo- bez ladu i skladu.

Troglo

Brawo Wy

ramzes

Pani Rzecznik, a co ze studzienkami na Sienkiewicza i Powstańców Styczniowych? Tymi drogami zarzadza Starostwo ale skoro PZD ma w głębokim poważaniu zapadnięte studnie, które wg bodajże Pana Slubowskiego miały zostać naprawione a do dziś nic z tym nie zrobiono, to może UM się tym zainteresuje? Wszak obie drogi są w Mławie a skoro wybory samorządowe tuż tuż to myślę że jest okazja do zabłyśnięcia

Radny Bezradny

Najważniejsze, ze studzienki zakończyły juz „wypiętrzanie”. Był to proces długotrwały ale warto było obserwować i czekać. Trzecia studzienka po prawej stronie drogi, patrząc od strony ronda, w ocenie Ratusza wypiętrzyła się najwiecej. Teraz mozna przystąpić do pierwszego remontu nowej ulicy. Ten pierwszy remont powinien byc poprzedzony przecięciem szarfy z udziałem przedstawicieli Mławy.

Jarząbek

Typowo Polska „technologia 😀
Przytoczę stare pytanie z odpowiedzią:
Jaka jest różnica między budową bloku w Niemczech i w Polsce?:
– taka, że w Niemczech jak stawiają ostatnie piętro, to na pierwszych kondygnacjach już mieszkają ludzie, a w Polsce, gdy stawia się ostatnie piętro, to się już remontuje pierwsze kondygnacje.
Mimo, że jest to już suchar, to nadal aktualny, zmienił się ustrój, zmieniło się pokolenie dorosłych Polaków, a wykonawstwo nadal na tym samym żenującym poziomie.
Wstyd!

ramzes

Wiesz Jarząbek dlaczego tak jest? Bo w Niemczech nie szanują swojej pracy. W Polsce dbają o to by praca była. Jak zrobią raz a dobrze to potem pracy nima a tak to zawsze jakaś robota się znajdzie. Jeden robi a reszta pilnuje „jakości”.

Znajacy

Cierpliwosci mieszkancy, burmistrz raz jeszcze wam to powie.

Polna

Ten inspektor to chyba ładnie miał posypane że odebrał tą ulicę a te rondo to już całkiem porażka. Też je powinni przerobić!

Piki

A czy popękane krawezniki tez poprawia? Ciekawe czy ze względu na zmiany w pogodzie wyrobić się do końca maja