Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Uwaga. Normy powietrza znowu przekroczone


W związku z przekroczeniem w 2017 r. dozwolonej liczby dni (35) powyżej normy dobowej dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego w strefie mazowieckiej, Mazowiecki Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego ogłosił alert poziomu II. Obejmuje on Mławę, Wiśniewo, Stupsk, Lipowiec Kościelny i Szydłowo.

KSP Mława nabór

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, dopuszczalna liczba dni z przekroczeniem poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 została przekroczona 2 kwietnia 2017 r. Nie oznacza to, że w tym dniu wystąpiło wyjątkowo wysokie stężenie, lecz że jest to 36. dzień od początku roku, gdy średniodobowe przekroczenie pyłu PM10 przekroczyło 50 µg/m sześc. Przewiduje się, że do końca roku mogą jeszcze wystąpić dni z przekroczeniem normy dobowej, ale głównie w sezonie jesienno-zimowym.

Więcej informacji na temat alertu w załączniku poniżej:

Alert poziomu II

źródło: UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz