Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga. Normy powietrza znowu przekroczone


W związku z przekroczeniem w 2017 r. dozwolonej liczby dni (35) powyżej normy dobowej dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego w strefie mazowieckiej, Mazowiecki Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego ogłosił alert poziomu II. Obejmuje on Mławę, Wiśniewo, Stupsk, Lipowiec Kościelny i Szydłowo.

Sprzedam Piec


Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, dopuszczalna liczba dni z przekroczeniem poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 została przekroczona 2 kwietnia 2017 r. Nie oznacza to, że w tym dniu wystąpiło wyjątkowo wysokie stężenie, lecz że jest to 36. dzień od początku roku, gdy średniodobowe przekroczenie pyłu PM10 przekroczyło 50 µg/m sześc. Przewiduje się, że do końca roku mogą jeszcze wystąpić dni z przekroczeniem normy dobowej, ale głównie w sezonie jesienno-zimowym.

Więcej informacji na temat alertu w załączniku poniżej:

Alert poziomu II

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x