Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Prawo jest sztuką tego, co dobre i sprawiedliwe – uczniowie Gimnazjum nr 1 z wizytą w sądzie


Młodzi gimnazjaliści mieli okazję obserwować działanie wymiaru sprawiedliwości.  Klasa IIIc z Gimnazjum nr 1 wraz z opiekunami paniami: Elżbietą Czymerską i Wiolettą Machnij udali się do Sądu Rejonowego w Mławie.

Głównym celem wyjścia był udział w karnej rozprawie sądowej w charakterze obserwatorów. Wprowadzenia w arkana prawa dokonał prowadzący rozprawę, sędzia pan Tomasz Mync, który przybliżył zadania członków składu orzekającego – prokuratora, oskarżyciela posiłkowego, obrońcy – adwokata, wprowadził również w kwestie będące istotą mającego się odbyć posiedzenia.

Młodzież uczestniczyła w każdym etapie procesu. Poznała problem kary za popełniony czyn oraz jego skutki prawne.Nauczyła się odpowiedzialności za złe zachowanie
i nieuchronności jego konsekwencji.

źródło i fot. Gimnazjum nr 1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments