Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Znamy chętnych do budowy S7 Napierki – Mława


fot. G. Rusowicz


W siedzibie olsztyńskiego oddziału GDDKiA otwarto oferty na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Napierki – Mława. O realizację tego zadania ubiega się 8 wykonawców. Najniższą cenę 294,7 mln zł  zaproponowało konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe, najwyższą – 349,4 mln zł konsorcjum Mostostal Warszawa SA i ACCIONA INFRAESTRUCTURAS S.A. z Madrytu. Kosztorys zamawiającego wynosi 437 861 762,30 zł.

Zamawiający przyjął w postępowaniu trzy kryteria oceny ofert. Oprócz ceny, jednym z kryteriów jest termin wykonania. Wykonawcy na etapie składania ofert mogli zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny wymagany okres 37 miesięcy, jednak nie krótszym niż 34 miesiące. Wszyscy składający oferty zadeklarowali 34-miesięczny okres wykonania zadania.  Trzecim kryterium oceny ofert był okres gwarancji. Każdy ze startujących w przetargu zaoferował 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót.

Odcinek Napierki – Mława to jeden z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. Inwestycję obejmującą 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.  Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania. Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę 2021 r.

Otwarcie ofert na realizację kolejnego odcinka S7 Mława – Strzegowo jest przewidziane na przyszły tydzień, a w następnych tygodniach będą miały miejsce otwarcia ofert dla pozostałych dwóch odcinków.

Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

źródło: GDDKiA

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
stanio
stanio
4 lata temu

a może ABW zaprosić do urzędu miasta a może POLICJĘ SKARBOWĄ i niech sprawdzą
urzędasów.

Kobyła
Kobyła
5 lata temu

Droga nr 7 to inwestycja miasta, tak samo jak dworzec PKP na Wólce. Do dziś trzymam ulotkę propagandową z burmistrzem, radnym i dworcem.

Teflonowy burmistrz
Teflonowy burmistrz
5 lata temu
Reply to  Kobyła

Lans burmistrza trwa.
Ile juz naciaganych historii sie nasluchalem, to glowa mala.
Widac, ze w klamstwie to UM zahmuje pierwsze miejsce z pania Niedorzecznik.

Radny Bezradny
Radny Bezradny
5 lata temu

Ojojoj, czy Ja będę musiał znowu rękę podnosić? Zaraz zaroi się w „Urzędzie”. Myslę, ze wniosek przemieszczenia połowy budynków Mlawy w miejsce planowanej budowy trasy bedzie słuszny. Przeniesiemy tam Zatorze i jeszcze trochę budynkow z okolicy torów i nie będziemy musieli budować tunelu lub kładki za 17ml zł. Sortownię węgla, oczywiście pozostawimy i nie będziemy się juz nią zajmować. Wtedy trasa nr 7 znajdzie się w jej środku, co zablokuje budowę ochydnej trasy szybkiego ruchu do Stolicy lub nad morze. Wszyscy „koledzy” związani interesem z tą drogą bedą zadowoleni:).

z bliska
z bliska
5 lata temu
Reply to  Radny Bezradny

Postanowiłem się odnieśc swoim postem do Twego komentarza Radny Bezradny??— Powinieneś wziąć pod uwagę to aby nie robić z nas mieszkańców idiotów skoro sam nim jesteś, i przestać pisać te tresci kabaretowe, a już jak naprawdę się zle czujesz bo słoneczko przygrzało , to wybierz się do lekarza, nigdy na nic nie jest za pózno, piszę to dlatego że ten portal oglądają nie tylko mławianie, i przestań nam przynośić WSTYD!!!!!

Cristobal
Cristobal
5 lata temu

Daj Boże, żeby to w końcu ruszyło!

brzęczyszczykiewicz
brzęczyszczykiewicz
5 lata temu

Bruździak jedziesz z odwołaniem !!! Cena o 150 mln od kosztorysu jest niedopuszczalna !

z bliska
z bliska
5 lata temu

zostawcie tego Bruzdziaka w spokoju, on sam z sobą ma mnóstwo kłopotów, przez parę lat szuka pracy i nie może znaleść, może wreszcie przy budowie 7 na naszym terenie znajdzie jakieś zatrudnienie

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x