Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zespół z I LO najlepszy w udzielaniu pierwszej pomocy


Pięcioosobowy zespół z I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego okazał się najlepszy, wśród tych, rywalizujących podczas  Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy Przedlekarskiej. Mistrzostwa, już po raz dwudziesty piąty,  zorganizował Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Mławie, a odbyły się one 22 maja w Zespole Szkół nr 3.    

Sprzedam Piec


Do zmagań stanęło pięć zespołów, reprezentujących wszystkie mławskie szkoły ponadgimnazjalne.  Pięcioosobowe zespoły, najpierw rozwiązywały zadania testowe. W ciągu kilkunastu minut musiały wykazać się wiedzą teoretyczną dotyczącą zasad udzielania pierwszej pomocy oraz międzynarodowego prawa humanitarnego i Ruchu PCK. W drugiej części mistrzostw, drużyny udzielały pierwszej pomocy przedlekarskiej przechodząc kolejno cztery stacje, na każdej z nich zaaranżowany był inny wypadek.  Po podejściu do stacji zespół dowiadywał się z jakim przypadkiem mają do czynienia. Były to: osoba z atakiem padaczki, podejrzeniem zawału, ranna nożem i kontuzjowana podczas jazdy na rolkach. Zespoły po krótkiej naradzie podejmowały czynności ratownicze, oceniane przez opiekujących się stacją.

Po zsumowaniu całkowitych wyników w tej rywalizacji najlepszy okazał się zespół z I LO, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół nr 4, na trzecim, drużyna gospodarzy (Zespół Szkół nr 3).

Mistrzostwa mają na celu podniesienie wśród młodzieży poziomu wiedzy i praktycznej umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Podczas roku szkolnego zespoły, pod kierunkiem swoich opiekunów systematycznie ćwiczą i szkolą się podnosząc swoją sprawność. Mistrzostwa organizowane są we współpracy z władzami samorządowymi, Państwową Strażą Pożarną w Mławie oraz Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną.

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x