Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
meblolux

„Barwy dzieciństwa” Antoniny Nadratowskiej. Galeria 13 zaprasza na wernisaż


Galeria „13” zaprasza na wernisaż wystawy Antoniny Nadratowskiej  pt. „Barwy dzieciństwa”, który odbędzie się w piątek 26 maja 2017 r. o godz. 18.00 w siedzibie galerii mieszczącej się w Centrum Medycznym w Mławie, ul. Żwirki 26.


Jak sam tytuł wystawy wskazuje, nasza 10-letnia autorka przedstawia swój dziecięcy obraz świata. Poprzez obserwacje i czucie, to co się dzieje wokół niej, powstają niesamowite prace przyciągające uwagę oglądającego kolorami, kompozycją i różnymi technikami wykonywanych prac. Jej pierwsza autorska wystawa składa się z ponad 30 prac. Są to: pejzaże, krajobrazy, przyroda, zwierzęta i martwa natura.

Antonina Nadratowska ur. 3.02.2007 r.  w Mławie. Obecnie uczennica III klasy SP nr 7. Jako kilkuletnia dziewczynka uczęszczająca do przedszkola uwielbiała wszelakie zajęcia artystyczne. Całymi godzinami mogła kolorować obrazki kredkami i malować plakatówkami.  Jak wspomina mama Antosi- miała swój zaczarowany kuferek, w którym mieściły się kolorowe kredki, do którego nikogo nie dopuszczała. Wtedy to świat kolorów ją zachwycił i wiedziała, co będzie robić w przyszłości.

Od 2013 r. talent Antosi szlifuje Anna Pietruś-Bral, poznana jeszcze w przedszkolu. To ona pozwoliła odkryć różne techniki: szkicowanie, rysowanie, malowanie (farbami akrylowymi i akwarelami,  czy malowanie na szkle) oraz metody rzeźbienia. To wszystko ma wzbogacić warsztat przyszłej bardzo dobrze zapowiadającej się malarki. Jej prace mogli ocenić, a także udzielić wskazówek artystycznych, dwoje znanych polskich malarzy: Danuta Nawrocka i Jan Jachymiak. Wielokrotna uczestniczka, laureatka i zwyciężczyni  konkursów, festiwali i przeglądów, tych lokalnych i wojewódzkich.

Program wernisażu będzie obejmował m.in. przedstawienie sylwetki i dokonań autorki, konkursy. Muzycznie siostrę będzie wspierał brat, Ignacy, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie, który na skrzypcach zaprezentuje utwory muzyki klasycznej. Będzie chwila z poezją dziecięcą i jak zwykle słodki poczęstunek.

Wystawę można oglądać do 17 czerwca br. od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia przychodni.

Przyjdź, zobacz, jak rodzi się mławski talent malarski na skalę ogólnopolską.

źródło: Janusz Dębski opiekun Galerii ” 13”

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
beata
Gość
beata

Brawo Tosia.Bardzo mocno Ci kibicujemy.