Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Barwy dzieciństwa” Antoniny Nadratowskiej. Galeria 13 zaprasza na wernisaż


Galeria „13” zaprasza na wernisaż wystawy Antoniny Nadratowskiej  pt. „Barwy dzieciństwa”, który odbędzie się w piątek 26 maja 2017 r. o godz. 18.00 w siedzibie galerii mieszczącej się w Centrum Medycznym w Mławie, ul. Żwirki 26.

Jak sam tytuł wystawy wskazuje, nasza 10-letnia autorka przedstawia swój dziecięcy obraz świata. Poprzez obserwacje i czucie, to co się dzieje wokół niej, powstają niesamowite prace przyciągające uwagę oglądającego kolorami, kompozycją i różnymi technikami wykonywanych prac. Jej pierwsza autorska wystawa składa się z ponad 30 prac. Są to: pejzaże, krajobrazy, przyroda, zwierzęta i martwa natura.

Antonina Nadratowska ur. 3.02.2007 r.  w Mławie. Obecnie uczennica III klasy SP nr 7. Jako kilkuletnia dziewczynka uczęszczająca do przedszkola uwielbiała wszelakie zajęcia artystyczne. Całymi godzinami mogła kolorować obrazki kredkami i malować plakatówkami.  Jak wspomina mama Antosi- miała swój zaczarowany kuferek, w którym mieściły się kolorowe kredki, do którego nikogo nie dopuszczała. Wtedy to świat kolorów ją zachwycił i wiedziała, co będzie robić w przyszłości.

Od 2013 r. talent Antosi szlifuje Anna Pietruś-Bral, poznana jeszcze w przedszkolu. To ona pozwoliła odkryć różne techniki: szkicowanie, rysowanie, malowanie (farbami akrylowymi i akwarelami,  czy malowanie na szkle) oraz metody rzeźbienia. To wszystko ma wzbogacić warsztat przyszłej bardzo dobrze zapowiadającej się malarki. Jej prace mogli ocenić, a także udzielić wskazówek artystycznych, dwoje znanych polskich malarzy: Danuta Nawrocka i Jan Jachymiak. Wielokrotna uczestniczka, laureatka i zwyciężczyni  konkursów, festiwali i przeglądów, tych lokalnych i wojewódzkich.

Program wernisażu będzie obejmował m.in. przedstawienie sylwetki i dokonań autorki, konkursy. Muzycznie siostrę będzie wspierał brat, Ignacy, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie, który na skrzypcach zaprezentuje utwory muzyki klasycznej. Będzie chwila z poezją dziecięcą i jak zwykle słodki poczęstunek.

Wystawę można oglądać do 17 czerwca br. od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia przychodni.

Przyjdź, zobacz, jak rodzi się mławski talent malarski na skalę ogólnopolską.

źródło: Janusz Dębski opiekun Galerii ” 13”

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
beata
Gość
beata

Brawo Tosia.Bardzo mocno Ci kibicujemy.