Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

5 lat więzienia dla kombajnisty spod Sławogóry


Dziś zapadł wyrok w sprawie Marka K., kombajnisty oskarżonego o spowodowanie w lipcu 2013 roku wypadku pod Sławogórą, na skutek którego w zderzeniu czołowym zginęło trzech mężczyzna jadących samochodem Lanos.

KSP Mława nabór

Po trwającym trzy lata procesie, Sąd Rejonowy w Mławie uznał oskarżonego winnym umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i skazał go na karę pięciu lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów kategorii B i T oraz kombajnów na okres również pięciu lat. Ponadto zasądził zadośćuczynienie dla trzech osób, członków rodzin ofiar wypadku w wysokości łącznej 30 tys. zł oraz koszty sądowe i procesowe. Wyrok nie jest prawomocny, obrona już zapowiedziała złożenie apelacji.

Więcej w jutrzejszej relacji z procesu.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

25 - liczba komentarzy w artykule "5 lat więzienia dla kombajnisty spod Sławogóry"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Rolnik
Gość
Ja nie wiem kto z kogo zrobił cyrk ( nie znam dobrze sprawy ) ale czy wy byście się nie bronili na wszystkie sposoby na miejscu rolnika ? Uwierzcie mi, ten Pan ma tak psychikę zepsutą po wypadku że to jest nie do opisania (ja po takim wypadku próbowałem popełnić samobójstwo) nikogo nie bronię lecz uważam że rolnik jest tylko współwinny tej tragedii. To nie on pędził ponad 100 km/h lecz fakt faktem że był słabo oświetlony, gdyby nie słabe oświetlenie to uwierzcie mi kombajn z chederem jest widoczny z daleka (tzn dobrze widoczny) i każdy by go ominął (oczywiście… Czytaj więcej »
Alan
Gość

Ale nie wychamowali bo wyjechał prosto z pola

Rolnik
Gość

Jechał drogą, gdyby jechali zgodnie z przepisami wypadek mógłby skończyć się osobami poszkodowanymi lub w ogóle by do niego nie doszło.

Katarzyna
Gość
Do wszystkich którzy tak obstaja za kombajnista!:co za bzdury opowiadacie!ten człowiek zabił troje ludzi!mało tego wcale nie zmienił swojego postepowania po tym wypadaku.nadal jeździł tak jak jeździł wcześniej. Nic to nie zmienilo.do dziś ma nieoswietlony kombajn itd.wiem bo sama bym na niego wpadla w pawlowie.i jechalam powoli i bylam trzezwa.to w jaki sposob sie zachowuje to czysta kpina i z sądu i ze zmarlych.a wy marne ludziska wstydu nie macie!!!posadzila bym was razem z nim ale nie na 5 lat lecz co najmniej na 20!ten wyrok to porażka dla polskiego sądownictwa!byle zlodziejaszek za batonika dostanie wiekszy wyrok jak za pozbawienie… Czytaj więcej »
z bliska
Gość

BRAWO PANI KATARZYNO!!!! ale to i tak do tych bezmózgowców nie dotrze,

Rolnik
Gość
Pani Katarzyno nikt za nikim nie obstaje po prostu niech Pani pomyśli gdyby tam na miejscu kombajnu jechała rodzina na rowerach lub samochodem wtedy również byłaby ich wina bo tam jechali ? Ja również nadal jeżdżę z chederem bo po prostu na polu samemu tego nie da się ściągnąć, ale oczywiście zawsze dbam o kompletne oświetlenie i unikam ruchliwej drogi. To że nadal jeździ bez oświetlenia to rzeczywiście przesada ale prosiłbym w imieniu wszystkich kombajnistów by przez te kilka dni w roku w okresie żniw o rozwagę na drodze na wsi bo tutaj już nie chodzi o kombajny tylko również… Czytaj więcej »
Adam
Gość

Zadne odwołania nie pomogą. Zrobił z sądu kpiny przez prawie 4 lata to mu dołozyli

Rolnik
Gość

10 lat temu miałem identyczny wypadek, niech Pan się odwołuje ile tylko można, wiadomo szkoda ludzi którzy ponieśli śmierć ale szybkość osobówki zrobiła swoje + prawdopodobnie alkohol, nie ważne czy kombajn czy tir przy takiej prędkości są małe szanse na przeżycie… ja po 4 odwołaniach dostałem 2 lata w zawieszeniu również przez swoją oraz kierowcy samochodu głupotę.

Aga
Gość

Zrobił z sądu cyrk. Upokożył Tomka najgorzej jak można. Niech się cieszy, że 5 a nie 8

wpDiscuz