Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Dla dzieci ożywili historię dawnej wsi


Tu czas się zatrzymał na bardzo długo. W mini skansenie państwa Nowakowskich w Radzanowie można jednak zobaczyć historię ożywioną. A wszystko to dzięki pasji właścicieli „Radzanovii” oraz wolontariuszom, którzy chętnie opowiedzą i pokażą jak żyło się na dawnej, polskiej wsi.

Słoneczne ogrody Mława

W sobotę 20 maja Stowarzyszenie „Radzanovia” z Radzanowa zaprosiło młodych mieszkańców naszego powiatu na  „I powiatowe warsztaty historii ożywionej”. Pogoda wyjątkowo sprzyjała zajęciom w plenerze, a na ponad czterdziestu uczestników warsztatów czekał bardzo atrakcyjny i ciekawy program.

W warsztatach poświęconych zwyczajom i atmosferze dawnej wsi polskiej uczestniczyły dzieci z gmin Lipowiec Kościelny, Strzegowo, Radzanów oraz z Mławy.

Dzieci oprowadzane przez gospodarzy zwiedziły skansen. Wiele zachwytu wywoływały u nich przedmioty tam zgromadzone. Z ciekawością słuchały opowiadań gospodarzy, chętnie zadawały pytania. Dzieci uczestniczyły m.in. w warsztatach malarskich, kaligrafii, zielarskich „zgadywankach”, mogły popróbować chodzenia na szczudłach czy prania na tarze.

Sposób prowadzenia warsztatów, był dostosowany do poziomu młodych uczestników.  Panie wolontariuszki – Maria Świtoń, Joanna Rodowicz, Wiesława Zakrzewską, a także gospodarze Agnieszka, Rafał i Cyprian Nowakowscy zadbali o to, żeby nikt się nie nudził.

Dla nieco utrudzonych zwiedzaniem i upałem, czekał wypoczynek w cieniu brzóz. Gospodarze przygotowali  dla swoich gości także poczęstunek. Projekt realizowany został przy udziale Starostwa Powiatowego w Mławie, które sfinansowało zakup materiałów do zajęć.

RK

« 1 z 5 »

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

1500
Jacek

Mega nauczające 🙂 Brawoooo 🙂

Mławianka

Super impreza. Gratuluję pomysłu 🙂

M.

Gratuluję Gospodarzom pomysłu, pasji i życzę dalszych sukcesów. Udało się stworzyć piękny, klimatyczny zakątek. Pracowitemu codzienniczkowi dziękuję zaś za obszerną fotogalerię, dzięki której jest na co popatrzeć.

po sąsiedzku

urokliwe miejsce 🙂

niezapominajka

Wspaniałe warsztaty! Super fotorelacja- aż miło się ogląda!