Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Dla dzieci ożywili historię dawnej wsi


Tu czas się zatrzymał na bardzo długo. W mini skansenie państwa Nowakowskich w Radzanowie można jednak zobaczyć historię ożywioną. A wszystko to dzięki pasji właścicieli „Radzanovii” oraz wolontariuszom, którzy chętnie opowiedzą i pokażą jak żyło się na dawnej, polskiej wsi.

Słoneczne ogrody Mława

W sobotę 20 maja Stowarzyszenie „Radzanovia” z Radzanowa zaprosiło młodych mieszkańców naszego powiatu na  „I powiatowe warsztaty historii ożywionej”. Pogoda wyjątkowo sprzyjała zajęciom w plenerze, a na ponad czterdziestu uczestników warsztatów czekał bardzo atrakcyjny i ciekawy program.

W warsztatach poświęconych zwyczajom i atmosferze dawnej wsi polskiej uczestniczyły dzieci z gmin Lipowiec Kościelny, Strzegowo, Radzanów oraz z Mławy.

Dzieci oprowadzane przez gospodarzy zwiedziły skansen. Wiele zachwytu wywoływały u nich przedmioty tam zgromadzone. Z ciekawością słuchały opowiadań gospodarzy, chętnie zadawały pytania. Dzieci uczestniczyły m.in. w warsztatach malarskich, kaligrafii, zielarskich „zgadywankach”, mogły popróbować chodzenia na szczudłach czy prania na tarze.

Sposób prowadzenia warsztatów, był dostosowany do poziomu młodych uczestników.  Panie wolontariuszki – Maria Świtoń, Joanna Rodowicz, Wiesława Zakrzewską, a także gospodarze Agnieszka, Rafał i Cyprian Nowakowscy zadbali o to, żeby nikt się nie nudził.

Dla nieco utrudzonych zwiedzaniem i upałem, czekał wypoczynek w cieniu brzóz. Gospodarze przygotowali  dla swoich gości także poczęstunek. Projekt realizowany został przy udziale Starostwa Powiatowego w Mławie, które sfinansowało zakup materiałów do zajęć.

RK

« 1 z 5 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

1500
Jacek

Mega nauczające 🙂 Brawoooo 🙂

Mławianka

Super impreza. Gratuluję pomysłu 🙂

M.

Gratuluję Gospodarzom pomysłu, pasji i życzę dalszych sukcesów. Udało się stworzyć piękny, klimatyczny zakątek. Pracowitemu codzienniczkowi dziękuję zaś za obszerną fotogalerię, dzięki której jest na co popatrzeć.

po sąsiedzku

urokliwe miejsce 🙂

niezapominajka

Wspaniałe warsztaty! Super fotorelacja- aż miło się ogląda!