Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Finał już blisko. Mławian raczej nie zabraknie


Dziesiątego dnia czerwca zostaną rozegrane finałowe zawody ogólnopolskiego cyklu  „Od młodzika do olimpijczyka”. Wśród uczestników nie zabraknie z pewnością reprezentantów mławskiego Płetwala.

KSP Mława nabór

W eliminacjach zawodnicy naszego klubu pokazali się z dobrej strony. Nie przestraszyli się silnej konkurencji i zawsze walczyli o jak najwyższe lokaty. Przebić się do ścisłej czołówki nie było łatwo. Ostatnia impreza przed finałem zgromadziła bowiem ponad tysiąc zawodników z terenu całej Polski.

Najbliżej szczęścia, czyli miejsca na podium, była – na zakończenie eliminacji – urodzona w 2008 roku Zuzanna Deręgowska. W wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym finiszowała na czwartym miejscu. Na pocieszenie wynik 52,63 to jej nowy rekord życiowy.

Na szóstym miejscu na 200 metrów stylem zmiennym finiszował Adrian Kaliszewski. Natomiast jego brat Patryk uplasował się na dziesiątym miejscu w starcie na 100 metrów stylem klasycznym.

Promocje do decydującej batalii wywalczy szesnastu zawodników z każdego rocznika, którzy zgromadzą na koncie najwięcej punktów FINA. Nasi pływacy mają duże szanse na awans. Deręgowska jest osiemnasta w stylu dowolnym, Adrian czwarty w zmiennym i siódmy w „klasyku”, a Patryk piąty w stylu klasycznym i dziesiąty w „motylku”.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Finał już blisko. Mławian raczej nie zabraknie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Anonimowo
Gość

Deręgowska jest w dowolnym 15 a w klasyku 8

Anonimowo
Gość

listy startowe dostępne są na stronie
http://www.omdo.pl

Anonimowo
Gość

z rocznika 2008 jest jeszcze jedna zawodniczka – brak jej w artykule

wpDiscuz