Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Strażacy w Gimnazjum nr 2. Wypalanie traw jest niebezpieczne i zabronione


W ramach ogólnopolskiej kampanii „STOP pożarom traw” odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej bryg. Marek Augustynowicz oraz mł. bryg. Tomasz Podgórski uświadomili uczniom klas Ia, Ib, IIIe , że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione.

Skuteczności profilaktyki świadczą statystki, tz. w 2015 r. doszło do ponad 82 tys. pożarów traw, natomiast w ubiegłym roku było ich już o ponad połowę mniej, bo 36 tys. Strażacy zwrócili uwagę także na fakt, że pożary nieużytków i łąk mają zazwyczaj duże rozmiary, a ich gaszenie może trwać wiele godzin.

W 2016 r. podczas akcji ratowniczych związanych z gaszeniem pożarów traw zużyto 67 mln litrów wody, co odpowiada pojemności 18 basenów olimpijskich.
W 2016 r. średnio co 14 minut strażacy wyjeżdżali do pożarów traw i nieużytków rolnych. W czasie, kiedy strażacy gaszą trawy, może dojść do innych niebezpiecznych zdarzeń, do których dojazd strażaków będzie wówczas wydłużony. Ponadto przy wypalaniu traw giną także ludzie, zwierzęta – zdarza się, że i w akcji ratunkowej także strażacy.

Uczniowie bardzo chętnie zadawali pytania odnośnie wygłoszonej prelekcji oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami z tejże tematyki.

źródło i fot.: Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500