Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Z miłości do młodości, czyli gimnazjaliści czytają „Portret Doriana Gray’a”


Gimnazjaliści z „Jedynki” poszukują nowych zainteresowań i dlatego wzięli udział w konkursie, który odbył się 15.05.2017 (poniedziałek). Konkurs „Rozkochaj się w literaturze angielskiej” zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Mławie, polegał na zinterpretowaniu angielskiego fragmentu powieści Oskara Wilde’a „The Picture of Dorian Gray”.

KSP Mława nabór

Uczestników było sześcioro z dwóch szkól, mimo to Jury, którego przewodniczącym był Pan Anis Al-Azawi, nie miało łatwego zadania. Każdy z uczniów był bardzo dobrze przygotowany. Jury oceniało wymowę, interpretację tekstu, użycie znaków interpunkcyjnych oraz płynność czytania. Reprezentanci szkół prezentowali się indywidualnie, zachwycając Jury wymową bądź interpretacją tekstu. Rezultaty ich rywalizacji były niesamowite. Czytany przez nich tekst nabierał coraz ciekawszego kształtu. Mimo starań wszystkich, uczniowie z „Jedynki” zajęli dwa miejsca na podium: Paweł Kasiak, uczeń klasy 2c Gim 1 zajął pierwsze miejsce, a Mikołaj Grzybicki, uczeń klasy 2a- trzecie.

źródło i foto: Gimnazjum nr 1

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz