Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Koniec podtopień na Granicznej


Do końca września 2018 r. przy ul. Obrońców Mławy powstaną dwa żelbetowe zbiorniki retencyjne o pojemności 197 m sześc. każdy. Wyeliminują one problem podtopień, do jakich dochodzi podczas ulewnych deszczy w rejonie ul. Granicznej – informuje ratusz.

Słoneczne ogrody Mława

Zbiorniki będą przechwytywać wodę deszczową, która dotychczas spływała w stronę Granicznej i okolicznych terenów tego rejonu Mławy. Przed ich budową zostaną wykonane para wpustów w ul. Marii Czechowskiej (obecna para wpustów ma być zdemontowana) i nowy kolektor w ulicach Obrońców Mławy, Henryka Sokalskiego i Przemysłowej. Istniejący obecnie kolektor, biegnący pod chodnikiem ul. Henryka Sokalskiego, zostanie zdemontowany. Zwieńczeniem zaplanowanej inwestycji będzie budowa dwóch żelbetowych zbiorników retencyjnych o pojemności 197 m sześc. każdy przy ul. Obrońców Mławy.

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrał mławski Zakład Hydrauliczny INSMONT s.c. Spółka wyceniła zadanie na 1 044 778,57 zł brutto – jej oferta okazała się najkorzystniejszą spośród siedmiu złożonych w trakcie prowadzonego przez ratusz postępowania. Prace budowlane potrwają do 30 września 2018 r.

Inwestycja jest kolejnym zadaniem w ramach realizowanej sukcesywnie od kilku lat polityki gospodarki wodnej na terenie miasta. Wybudowane już zbiorniki retencyjne u zbiegu ulic Dobrskiej i Ciechanowskiej oraz w dzielnicy przemysłowej (przy ul. LG Electronics), a także trzy przepusty na odcinku rzeki Seracz przy ul. Targowej – mają zapobiec problemom lokalnych podtopień, z jakimi niektóre dzielnice miasta borykały się w minionych latach.

źródło: KN, MG/UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500