Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Koniec podtopień na Granicznej


Do końca września 2018 r. przy ul. Obrońców Mławy powstaną dwa żelbetowe zbiorniki retencyjne o pojemności 197 m sześc. każdy. Wyeliminują one problem podtopień, do jakich dochodzi podczas ulewnych deszczy w rejonie ul. Granicznej – informuje ratusz.

KSP Mława nabór

Zbiorniki będą przechwytywać wodę deszczową, która dotychczas spływała w stronę Granicznej i okolicznych terenów tego rejonu Mławy. Przed ich budową zostaną wykonane para wpustów w ul. Marii Czechowskiej (obecna para wpustów ma być zdemontowana) i nowy kolektor w ulicach Obrońców Mławy, Henryka Sokalskiego i Przemysłowej. Istniejący obecnie kolektor, biegnący pod chodnikiem ul. Henryka Sokalskiego, zostanie zdemontowany. Zwieńczeniem zaplanowanej inwestycji będzie budowa dwóch żelbetowych zbiorników retencyjnych o pojemności 197 m sześc. każdy przy ul. Obrońców Mławy.

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrał mławski Zakład Hydrauliczny INSMONT s.c. Spółka wyceniła zadanie na 1 044 778,57 zł brutto – jej oferta okazała się najkorzystniejszą spośród siedmiu złożonych w trakcie prowadzonego przez ratusz postępowania. Prace budowlane potrwają do 30 września 2018 r.

Inwestycja jest kolejnym zadaniem w ramach realizowanej sukcesywnie od kilku lat polityki gospodarki wodnej na terenie miasta. Wybudowane już zbiorniki retencyjne u zbiegu ulic Dobrskiej i Ciechanowskiej oraz w dzielnicy przemysłowej (przy ul. LG Electronics), a także trzy przepusty na odcinku rzeki Seracz przy ul. Targowej – mają zapobiec problemom lokalnych podtopień, z jakimi niektóre dzielnice miasta borykały się w minionych latach.

źródło: KN, MG/UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz