Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Handmade ozdoby dekoracje wystrój wnętrz upominki sklepik z rękodziełem Lucky&Berry
Logo
meblolux

Zespół Dąbkowiacy zaśpiewał w Ciechanowie


Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie była gospodarzem diecezjalnych uroczystości z okazji 100. rocznicy Objawień Fatimskich.  Ulicami miasta przeszła procesja z udziałem biskupa płockiego Piotra Libery i biskupa pomocniczego diecezji płockiej Mirosława Milewskiego. Uroczystości towarzyszył specjalny koncert pieśni maryjnych, w którym pięknie zaprezentował się zespół ludowy Dąbkowiacy z parafii Wyszyny.Handemade with love Lucky&Berry

13 maja w Ciechanowie odbyły się diecezjalne uroczystości z okazji 100. Rocznicy Objawień Fatimskich. Uroczysta procesja wyruszyła spod figury Matki Bożej Fatimskiej, a gospodarzem głównej części uroczystości była parafia MB Fatimskiej, której proboszczem pozostaje pracujący niegdyś jako wikary w Mławie ks. Jan Jóźwiak.

14 maja, uświetnieniem uroczystości był koncert pieśni maryjnych w wykonaniu 11 grup śpiewaczych. Wśród występujących zespołów znalazł się m.in.:  zespół ludowy „Dąbkowiacy” z parafii Wyszyny, zespół kameralny „Vox Vocantis” i chór „Cantores Egregientes” z parafii św. Tekli w Ciechanowie, zespół „Źródło błogosławieństw” i chór z parafii Baboszewo, chór „Victoria” z parafii farnej w Ciechanowie, chór „Francesco” z parafii św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie, chór z parafii św. Piotra w Ciechanowie, chór z parafii Gmino i Kucice oraz schola i chór „Totus Tuus” z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie.

Zachęcamy do wysłuchania występu naszego zespołu.

Zespół ludowy Dąbkowiacy

Publié par Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie sur dimanche 14 mai 2017

 

Zespół powstał w 2008 roku i liczy 17 osób. Jego założycielką była  pani sołtys Amelia Ziembicka.Opiekunem zespołu, a zarazem kierownikiem artystycznym jest p. Emilia Miłoszewska.

Dziś zespół ma już za sobą wiele udanych i nagradzanych występów w kraju i nie tylko. Bardzo ważny w historii istnienia  zespołu był występ w Turgielach na Litwie, dla tamtejszej społeczności. Zespół posiada w swoim repertuarze pieśni ludowe, ale również pieśni religijne i często uświetnia swoim śpiewem uroczystości kościelne. Każdego roku uczestniczy w Ogólnopolskim Zjeździe Kół Gospodyń w Licheniu. W tym roku był to już piąty wyjazd do Lichenia, szczególny bo w 150 rocznicę powstania Kół Gospodyń. Z tej okazji też zespół gościł w tym roku na występach w Pałacu Prezydenckim. W tradycji zespołu jest również coroczny udział w Przeglądzie Zespołów Ludowych w Poświętnem, nagradzany niejednokrotnie (miejsce II, miejsce I ) oraz w Przeglądzie Zespołów  Ludowych w Licheniu , a także udział w Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich w Mławie.

Zespół rozwija swoją działalność pod opieką Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich ,,Dąbkowiacy”. Koło reaktywowało swoją działalność po trzydziestu latach,  idąc z nowym duchem czasów, kultywując tradycję ziemi mazowieckiej i wspierając własny region oraz reprezentując go na terenie całego kraju.Swoimi strojami , a w szczególności haftami, zespół nawiązuje do miejsca, z którego pochodzi. Asygnuje go liść dębu i żołądź. Istnienie zespołu pobudza aktywność mieszkańców terenów wiejskich oraz daje różne możliwości kulturalnego spędzania czasu i rozwijania zainteresowań.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500