Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Tydzień bibliotek. Najlepsze czytelniczki nagrodzone


Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie swoimi działaniami uczciła  XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. 

Słoneczne ogrody Mława

Wykonano  gazetkę  informującą o Tygodniu Bibliotek, na której min. zamieszczono informacje dotyczące najmniejszych książek oraz ich twórcy Zygmunta Szkocnego rekordzisty Księgi Rekordów Guinessa, największych i najgrubszych książek. Umieszczono również informacje kto pisał pierwsze wiersze dla dzieci w języku polskim (Stanisław Jachowicz) oraz jaki  był tytuł pierwszej książki wydanej w całości po polsku (Raj duszny – modlitewnik przetłumaczony z łaciny przez Biernata z Lublina),  kto ją wydał i w którym roku. Znalazła się też wiadomość, iż na powstanie jednej 100-kartkowej książki potrzebne są 2-3 drzewa  średniej  wielkości. Dlatego min. coraz częściej produkuje się papier z makulatury. Te i szereg innych ciekawostek i informacji zamieszczono na gazetce.

Kolejnym przedsięwzięciem była akcja (już druga w tym roku szkolnym) bookckrossingu czyli uwalniania książek. Obydwie edycje cieszyły się dużym powodzeniem i zainteresowaniem, uczniowie chętnie wzięli w nich udział.

Powstała również „SZKOLNA GAZETKA CZYTELNICZYCH INSPIRACJI”, na której uczniowie i nauczyciele wpisywali bądź naklejali cytaty, hasła, myśli związane z książką, czytelnictwem lub inne warte uwagi.

W bibliotece można oglądać gazetkę ph. „Najpiękniejsze biblioteki świata”. Zdjęcia przedstawiają wnętrza bibliotek m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Irlandii, Hiszpanii, Brazylii. Na 10. miejscu znalazła się polska Stacja Kultury w Rumi.

Odbyło się spotkanie z klasą I o dotyczące czytelnictwa i książek. Przybliżaliśmy uczniom ideę Tygodnia Bibliotek, twórczość wybranych pisarzy i poetów, a także dowcipy z tym związane.

Na powyższym spotkaniu odbyło się również wręczenie nagród rozstrzygniętego konkursu czytelniczego pod hasłem „CZYTELNIK  ROKU  2017”. Pani Dyrektor Ewa Frąckiewicz-Szałas wręczyła nagrody uczennicom:

Larysa Kamińska kl. II F – I miejsce

Marlena Przystup kl. II H – II  miejsce

Paulina Trzcinka kl. II G  – III  miejsce

źródło i foto: ZS nr 4

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500