Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

ZUS zaprasza nauczycieli do współpracy – wszyscy znajdą coś dla siebie


Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma do zaoferowania wiele projektów edukacyjnych skierowanych do odbiorców w niemal każdym wieku. Płocki ZUS zaprasza nauczycieli do współpracy – wszyscy znajdą coś dla siebie.


ZUS oferuje ciekawe projekty dostosowane do każdego etapu edukacji młodych ludzi. Za nami ogólnopolski finał olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, który jest ukoronowaniem tegorocznej edycji programu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Zwycięzcy ze Starachowic otrzymali cenne nagrody rzeczowe, a wygrana ułatwi im rekrutację na wymarzone studia.

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych ciągle poszerza swoją ofertę edukacyjną. Płocczanie korzystają już np. z efektów podpisania przez ZUS porozumienia z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Płocku. Realizujemy tam specjalne zajęcia dla studentów, mogą oni także odbywać w naszym oddziale praktyki i staże. Nabierają dzięki temu potrzebnego w życiu doświadczenia. To nie wszystko, ponieważ z myślą o młodzieży w wieku ok. 14-15 lat przygotowaliśmy i realizujemy program edukacyjny „Projekt z ZUS”. Ciekawa lekcja o ubezpieczeniach społecznych dostosowana jest do młodszego odbiorcy. Uczniowie mogą dzięki niej wykazać się także kreatywnością i np. narysować komiks lub nakręcić film nawiązujący do tematu zajęć. To dobra zabawa, a jej efektem jest m.in. poznanie podstawowych informacji o ważnym aspekcie otaczającej nas rzeczywistości. Nie ograniczamy się jednak tylko do nastolatków. Uważam, że na każdym etapie edukacji, nawet w klasach I-III szkoły podstawowej, można pokazać dzieciom uniwersalną prawdę związaną z systemem ubezpieczeń społecznych. Jest nią np. dbanie o osoby starsze i chore, zapobiegliwość, świadomość zagrożenia chorobą, nieuchronność starości. Nigdy nie jest się za młodym na taką „naukę o życiu” – zauważa Beata Pawlińska-Wiak, Dyrektor Oddziału ZUS w Płocku.

Jesteśmy świeżo po finale Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Mogli wziąć w niej udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, w których realizowany był projekt „Lekcje z ZUS” – program czterech lekcji o systemie ubezpieczeń społecznych, które w pewien sposób wprowadzają uczniów w świat dorosłości. Tematami zajęć są np. składki i wynikające z nich świadczenia, a jedna lekcja w całości poświęcona jest prowadzeniu własnej firmy. Rok szkolny zbliża się już do końca, ale pedagodzy dalej mogą zgłaszać się do ZUS. Do nawiązaniu kontaktu zachęcamy szczególnie nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Ich podopieczni znajdują się przecież już niemal u progu rozpoczęcia kariery zawodowej, a wiedza pochodząca z „Lekcji z ZUS” przyda im się w podejmowaniu ważnych, życiowych decyzji.

Ze strony płockiego oddziału ZUS projektami edukacyjnymi zajmuje się Aleksandra Słupska, Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji (tel. (24) 262-52-71 wew. 23-12, tel. kom. 502 009 800, adres mailowy: [email protected]). Zapraszamy do nawiązaniu kontaktu wszystkich zainteresowanych nauczycieli. Gwarantujemy przygotowanie oraz wsparcie w prowadzeniu zajęć, materiały dydaktyczne oraz wszelką pomoc.

źródło: Piotr Olewiński Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x