Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Straż pożarna. W minionym tygodniu trzynaście interwencji


Mławscy strażacy w ciągu minionego tygodnia wyjeżdżali do trzynastu zdarzeń. Czterokrotnie podejmowali działania ratownicze w dość poważnych zdarzeniach komunikacyjnych. Doszło również do kilku pożarów.


08.05.2017 roku o godzinie 13.25 w miejscowości Trzcianka Kolonia gmina Szydłowo doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Audi A4, który dachował i znalazł się w rowie na prawym boku. W pojeździe znajdowała się jedna osoba  (kierowca), do której dostęp był utrudniony. Działania zastępów z JRG PSP Mława i  OSP Stupsk polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanego i jego ewakuacji. Dostęp wykonano usuwając przednią szybę pojazdu. Następnie poszkodowanemu założono kołnierz ortopedyczny i ewakuowano z pojazdu przy użyciu noszy typu deska we współpracy z zespołem pogotowia ratunkowego. Dalsze działania zastępów polegały na kierowaniu ruchem oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. W wyniku zdarzenia uległ całkowicie samochód osobowy. Straty oszacowano na 5 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 4 godziny 28 minut.

08.05.2017 roku o godzinie 18.22 w Mławie na drodze krajowej nr 7 doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Skoda Octavia. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG PSP Mława zespół pogotowia udzielał pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej (kierowcy samochodu). Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na zebraniu oleju oraz płynu chłodniczego z jezdni. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód i tył samochodu osobowego. Straty oszacowano na 15 tys. zł. Akcja trwała 34 minuty.

09.05.2017 roku o godzinie 22.17 w miejscowości Bolewo gmina Stupsk prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru słomy (kostka) w przydrożnym rowie. Działania zastępu z OSP Konopki polegały na podaniu prądu wody na palącą się słomę, aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 36 minut.

10.05.2017 roku o godzinie 12.22 w miejscowości Krośnice gmina Stupsk doszło doz darzenia z udziałem samochodu dostawczego marki Iveco Daily i ciągnika rolniczego marki Belarus z przyczepą. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej osoby uczestniczące w wypadku znajdowały się na zewnątrz pojazdów. Działania zastępów z JRG PSP Mława i Ciechanów oraz OSP Lekowo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej (opatrzenie ran oraz wsparcie psychiczne). Osoba ta została przekazana personelowi karetki pogotowia. Niewielki wyciek płynów eksploatacyjnych został zebrany przy pomocy sorbentu. Na prośbę kierującego samochodem dostawczym wykonano dostęp do kabiny pojazdu przy pomocy sprzętu hydraulicznego w celu dotarcia do ważnych dokumentów. W trakcie działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Po przebadaniu przez zespół pogotowia osoba, której udzielono pomocy pozostała na miejscu zdarzenia. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po zabraniu samochodu      i ciągnika obecna na miejscu służba drogowa uprzątnęła pozostałości po rozbitych pojazdach. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód samochodu Iveco oraz tylne oświetlenie przyczepy rolniczej. Straty oszacowano na 10 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 2 godziny 4 minuty.

11.05.2017 roku o godzinie 08.52 przy ul. Świerkowej w Szydłowie w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania ulicy. Woda wdarła się na posesję. Działania zastępu z OSP Szydłowo polegały na wypompowaniu wody z ulicy przy pomocy pompy szlamowej. W trakcie działań woda z posesji spłynęła samoczynnie. Akcja trwała 45 minut.

11.05.2017 roku o godzinie 20.32 w Mławie przy ul. Warszawskiej doszło do pożaru w budynku mieszkalnym (pustostan). Po dojechaniu na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że wewnątrz budynku palą się śmieci. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na podaniu wody w natarciu na palące się śmieci aż do ugaszenia pożaru. W trakcie prowadzonych działań budynek przeszukano. Następnie przewietrzono zadymione pomieszczenia. Akcja trwała 22 minuty.

11.05.2017 roku o godzinie 20.33 w Mławie przy ul. Aleja Józefa Piłsudskiego prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru śmietnika z tworzywa sztucznego oraz znajdujących się w nim śmieci. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG PSP Mława pożar dogasał. Działania zastępu polegały na podaniu prądu wody na palący się śmietnik aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Spaleniu uległ śmietnik. Straty oszacowano na 0,1 tys. zł. Akcja trwała 28 minut.

12.05.2017 roku o godzinie 13.03 w miejscowości Zgliczyn Witowy gmina Radzanów doszło do pożaru sadz w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. W wyniku pożaru popękał przewód kominowy, co spowodowało zadymienie na poddaszu budynku. Piec centralnego ogrzewania został wygaszony przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Radzanów polegały na częściowej rozbiórce obróbki wokół komina na użytkowym poddaszu w celu dotarcia do źródła pożaru. Prowadzono również działania gaśnicze przy pomocy gaśnicy proszkowej. Przeczyszczono  przewód kominowy szczotką do kominów. Częściowemu spękaniu uległ przewód kominowy w części poddasza. Zniszczeniu uległo ocieplenie oraz zabudowa komina na użytkowanym poddaszu. Straty oszacowano na 5 tys. zł. Uratowano poddasze oraz przekrycie dachu budynku. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 80 tys. zł. Akcja trwała 2 godziny 39 minut.

12.05.2017 roku o godzinie 14.37 w Mławie przy ul. Platynowej doszło do pożaru butli z gazem propan – butan w garażu budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Przed przybyciem na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej właściciel budynku prowadził działania gaśnicze przy pomocy węża ogrodowego. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palącą się butle oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do sprawdzenia garażu. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zbadał właściciela, u którego nie stwierdził żadnych obrażeń. W trakcie sprawdzania garażu okazało się, że w kanale garażu znajduje się nagromadzony gaz propan-butan. Zbadano jego stężenie przy użyciu miernika wielogazowego. Pomiar wskazał na obecność gazu. Przy użyciu wentylatora osiowego kanał przewietrzono. W trakcie pożaru uszkodzeniu uległ również strop betonowy. Przybyły na miejsce Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Mławie zakazał dalszego użytkowania garażu do czasu przeprowadzenia ekspertyzy. Przyczyną zdarzenia była prawdopodobnie niewłaściwa obsługa palnika gazowego. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległa butla z gazem propan-butan wraz z osprzętem. Straty oszacowano na15 tys. zł. Uratowano sąsiedni budynek mieszkalny jednorodzinny. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 400 tys. zł. Akcja trwała 1 godzinę 11 minut.

13.05.2017 roku o godzinie 18.25 w Mławie przy ul. Cegielnia prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru suchej trawy na nieużytkach. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy łopat. Akcja trwała 42 minuty.

13.05.2017 roku o godzinie 19.21 w miejscowości Dąbrowa gmina Strzegowo miejscowy zastęp OSP usuwał osy które zagnieździły się w budynku stodoły powodując zagrożenie dla mieszkańców. Działania zastępu OSP Dąbrowa polegały na spryskaniu miejsca gromadzenia się owadów środkiem odstraszającym. Akcja trwała 37 minut.

14.05.2017 roku o godzinie 03.20 w miejscowości Bębnówko gmina Radzanów prawdopodobnie w wyniku podpalenia doszło do pożaru w budynku mieszkalnym jednorodzinnym (drewnianym pustostanie). W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej budynek objęty był całkowicie pożarem. Działania zastępów z JRG PSP Mława oraz OSP Radzanów i Gradzanowo Włościańskie polegały na podawaniu prądów wody na palący się budynek, jednocześnie prowadzono prace rozbiórkowe. Spaleniu uległ całkowicie budynek mieszkalny. Straty oszacowano na 10 tys. zł. Akcja trwała 3 godziny 42 minuty.

14.05.2017 roku o godzinie 18.20 w miejscowości Trzcianka gmina Szydłowo doszło do zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych (marki Opel Astra, Daewoo Lanos i Mercedes). W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej samochód marki Opel znajdował się w rowie, Mercedes znajdował się na poboczu drogi, Daewoo Lanos leżał na dachu na bocznej drodze gminnej. Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu były poza pojazdami. Ruch na drodze został całkowicie zamknięty. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Szydłowo polegały na odłączeniu akumulatorów w autach oraz udzieleniu pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej. W trakcie prowadzonych działań zespoły pogotowia ratunkowego profilaktycznie zabrały dwójkę dzieci oraz dwie osoby dorosłe do szpitala. Po przeprowadzeniu czynności przez grupę dochodzeniową śledczą Policji w Mławie uprzątnięto pozostałości powypadkowe. Zniszczeniu uległ całkowicie samochód osobowy Daewoo Lanos, przód i tył samochodu Opel Astra, przód samochodu Mercedes. Straty oszacowano na 20 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 2 godziny 4 minuty. Dzieciom uczestniczącym w zdarzeniu przekazano dwa pluszowe misie.

źródło: bryg. Marek Augustynowicz oficer prasowy PSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x