Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Po tej deklaracji burmistrz i większość wójtów odetchnęła z ulgą


Burmistrz Sławomir Kowalewski i siedmiu wójtów naszego powiatu prawdopodobnie odetchnęło wczoraj z ulgą. Dlaczego? Rządząca PiS, ustami prezesa Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowała, że wycofuje się z zamiaru wprowadzenia dwukadencyjności już od najbliższych wyborów samorządowych w roku 2018.  

KSP Mława nabór

Jak podaje Polska Agencja Prasowa Jarosław Kaczyński taką deklarację złożył na konferencji prasowej po spotkaniu z pełnomocnikami okręgowymi i regionalnymi partii ds. kampanii samorządowej. Dodał, pojawiają się też inne koncepcje, jednak każda z nich sprowadza się do tego, że wprowadzenie dwukadencyjności „nie wejdzie w trakcie tych wyborów”.

„Czy to oznacza, że rezygnujemy z tego przedsięwzięcia zmierzającego do tego, by oczyścić wiele samorządów, by dokonać zmian, by te grupy, które tam rządzą (…) niekiedy od już bardzo wielu lat, rekord to są 23 lata, w dalszym ciągu tam rządziły? Nie, chcemy to zmienić i chciałbym państwu powiedzieć, że to jest możliwe” – oświadczył Jarosław Kaczyński.

Tym samym przecięte zostały trwające od  ubiegłego roku spekulacje w tej kwestii. W naszym powiecie daje to możliwość kandydowania po raz kolejny burmistrzomi Sławomirowi Kowalewskiemu i siedmiu wójtom: Wiesławowi Zalewskiemu (Strzegowo), Janowi Wareckiemu (Wieczfnia Kościelna), Andrzejowi Wójcikowi (Radzanów), Wiesławowi Boczkowskiemu (Szydłowo),  Zbigniewowi Kleniewskiemu (Wiśniewo), Markowi Nitczyńskiemu (Szreńsk) i Jarosławowi Goschorskiemu (Lipowiec Kościelny). W skali kraju jest to ponad 1600 osób – wójtów, burmistrzów i prezydentów, którzy swój mandat sprawuję więcej niż dwie kadencje. W naszym powiecie najdłużej sprawującym mandat wójta pozostaje Wiesław Zalewski, wójt gminy Strzegowo, pełniący tę funkcję nieprzerwanie od 1990 r. Czy wszyscy nasi włodarze będą ubiegać się o reelekcję, okaże się już w przyszłym roku.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

19 - liczba komentarzy w artykule "Po tej deklaracji burmistrz i większość wójtów odetchnęła z ulgą"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Rap
Gość

On już wie ze wygra…wiadomo tam siedzą sami uczciwi ludzie

Barbara
Gość

Kowalewski sprawdził się, szanuje ludzi i widać, że dużo robi dla miasta. To niewdzięczna robota, więc nie widać chętnych na to stanowisko. Jakby wystartował, to mieszkańcy Mławy powinni zorganizować wielką fetę. Ja burmistrza do tego zachęcam. Bardzo dobrze, że chory pomysł rządzących upadł.

Skandal
Gość

Wielka fete na odejscie burmistrza zorganizowac, kto za ?

Teflonowy burmistrz
Gość

Przepraszam, ze zapytam, ale musze. Czy jest pani Teflonowym urzednikiem UMM?

Jarząbek
Gość
Sprawdził się? Szanuje ludzi? których? – oponentów zwalcza i niszczy, nie potrafi z nimi dyskutować, uwielbia tylko lizusów, donosicieli i… bogatych Co takiego wielkiego zrobił? – darmową komunikację, za którą płaca wszyscy mieszkańcy i wszystkie zakłady pracy, aha wykonuje bardzo dużo różnorodnych projektów (oczywiście wydając nasze pieniądze, które lądują w niszczarkach, bo się albo przedawniają, albo nie zdają egzaminu, pozyskuje bardzo mało środków z zewnątrz na wykonanie różnych zadań, bo nie ma siły przebicia, wyzbywa się majątku miejskiego za bezcen (działki, przedsiębiorstwa), z naszych pieniędzy próbuje ratować niektóre prywatne firmy np. „Zacisze”, które i tak wiadomo, że się nie podniosą.… Czytaj więcej »
Skandal
Gość

Rozsprzeda wszystko, co tylko sie da. Opozycja nawet palcem u nogi nie kiwnie, by tego goscia powstrzymac. Teraz 2×5 lat, to spelnienie jego marzen. Tylko mieszkancy, niech znowu, za swoje pieniadze nie realizuja jego marzen i chorych ambicji.

Danka
Gość

Panie Kowalewski to teraz kocha już pan PiS? Najpierw były cuda wianki na wigilii z posłanka później PiS było bardzo be kiedy pan tak zle wyrażal się na sporkaniu osiedlowym a teraz jak jest? Jestem bardo ciekawa. Jak choragieweczka ale czego po panu spodziewać się? Nie mam żadnych złudzeń.

Tylko ona jedyna
Gość

Typowy lewicowy osobnik.

lunatyk
Gość

Jakiego odpoczynku. Wasale z urzędu założą kaptury na głowę jak ku klux klan i wiśta wio do zrywania plakatów konkurentów i naklejania swojego. Przynosi to dobry rezultat. W każde wybory spotykam ich nocą.

Tylko ona jedyna
Gość

Dzialaja o 2 lub 3 nad ranem, zdarza sie czasami o 4.
Wsrod nich sa tez rasowi czysciciele skrzynek.

z bliska
Gość

Szanowny Panie Burmistrzu, cośik mi się wydaje że ta Pańska radość jest chyba przedwczesna, bo w 2018 przyjdzie czas na odpoczynek.

wpDiscuz