Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Festiwal nie śpiewu, ale biegania. Kuciejczyk dziesiąty


Po raz drugi w Pułtusku rozegrano Festiwal Biegowy. W ciągu trzech dni rozegrano aż pięć wyścigów. Do rywalizacji  przystąpiło 101 zawodników. Wśród ich znalazł się reprezentant Tempo Mława Henryk Kuciejczyk.

KSP Mława nabór

Mieszkający w Szydłowie zawodnik uczestniczył we wszystkich odsłonach imprezy. Podobnie jak to miało miejsce przed rokiem, wszystko zaczęło się od rywalizacji na najkrótszym odcinku. Zmagania na najdłuższym rynku w Europie przyniosły mu dziewiętnaste miejsce. W kategorii wiekowej M50+ ustąpił pola jedynie rewelacyjnie dysponowanemu Markowi Dzięgielewskiemu z Dłużniewa (powiat płoński).

Na odpoczynek nie było czasu, dokładnie o godzinie 22.00 w piątek 5 maja ruszył bieg nocnymi śladami Pułtuska. Śmiałkowie pokonali 3400 metrów – szydłowianin w swojej grupie przegrał jedynie ze wspominanym już rywalem z okręgu płońskiego.

Potem przyszedł czas na dłuższe odcinki. Pięć kilometrów ukończył na dwunastej pozycji, natomiast na dwukrotnie dłuższej trasie przebił się do pierwszej dziesiątki.

Kuciejczyk walczył na czterech dystansach, co – zgodnie z regulaminem –  wystarczyło, żeby zostać sklasyfikowanym w festiwalowej rywalizacji. Podobnie jak przed rokiem był dziesiąty, w swojej grupie wiekowej zajął drugą pozycję. Zwyciężył Krzysztof Żebrowski z Siedlec. Na czwartym miejscu finiszował Dzięgielewski, triumfator zmagań wśród biegaczy, którzy skończyli pięćdziesiąty rok życia.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz