Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miłość jest bardzo silnym uzależnieniem. Spotkanie autorskie Moniki Sawickiej


Monika Sawicka, łódzka pisarka i dziennikarka opowiadała uczestnikom jej spotkania autorskiego w Mławie o różnych obliczach miłości. Nie były to oblicza wyidealizowane, bowiem spotkanie zatytułowane było „Miłość niejedno ma imię”. I rzeczywiście w opowieściach autorki pojawiły się zarówno te jasne strony tego uczucia, jak i historie tragiczne i traumatyczne.– Ja piszę o miłości. Ale ta miłość, o której piszę, nie jest miłością z harlekinów. To miłość, która wymaga ogromnej mądrości. To miłość, która uczy – mówiła Monika Sawicka, autorka czternastu powieści. Swoją pierwszą napisaną powieść „Kruchość porcelany” traktowała jako formę terapii po osobistych przeżyciach. Potem wielokrotnie w jej twórczości pojawiają się wątki trudne, ale często spotykane w życiu. To m.in. problemy rodzinne o podłożu alkoholowym i przemoc. Pomimo tych tak trudnych tematów poruszanych przez autorkę, jej twórczość jest pogodna i optymistyczna.

Swoje spotkanie zakończyła opowieścią o trzech nieznajomych – Dostatku, Miłości i Pokoju. Jeżeli zaprosić ich we właściwej kolejności, w naszym życiu pojawią się wszyscy trzej. Takiej właśnie mądrości dobrego wyboru autorka życzyła uczestnikom spotkania.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500